14.07.2020, 18:22

Українцям можуть подовжити відпустки – що відомо

В Україні хочуть збільшити тривалість відпусток
Законопроєкт про внесення поправок до Кодексу законів про працю розробили у партії «Слуга народу». Відповідно до документа, в українців з’явиться по 4 додаткових вихідних на рік, інформує Today.ua. У проєкті нового Кодексу законів про працю депутати прописали збільшення відпустки для громадян України. Якщо законопроєкт приймуть, то замість 24 днів українці зможуть брати відпустку на 28 календарних днів, а працююча молодь віком до 18 років отримає право йти у відпустку аж на 31 день.

Крім того, згідно з новим проєктом трудового кодексу України, до стажу роботи, що дозволяє отримати щорічну оплачувану відпустку, зараховуватиметься:

час фактичної роботи і час простою, що виник не з вини працівника;
час, коли за людиною підприємство зберігало робоче місце, але вона сама при цьому не працювала;
відпустка по вагітності та пологах;
час основної оплачуваної відпустки.

Крім додаткових вихідних у проєкті КЗпП пропонується вивести ініціативу роботодавця розірвати трудовий договір з працівником в окремий пункт. Роботодавець зможе звільняти співробітника «у випадках його відмови від зміни істотних умов трудового договору, а також з причин економічного, технологічного, структурного чи аналогічного характеру». При цьому, експерти вважають, що до понять «структурна або аналогічна причина» можна віднести все, що завгодно.