До 10% ліків в Україні є фальсифікованими: У МОЗ розповіли, як боротимуться з підробками
"Вчора я провів зустріч з представниками фармкомпаній України. Мета зустрічі – обговорити з ними план дій, окреслений Міністерством, щодо фармринку України. За даним и ВООЗ, до 10% лікарських засобів, які є на ринку України є фальсифікованими. Це великий ризик для здоров'я наших громадян", – сказав міністр.
Укрзалізниця відкрила вагони-буфети, але не в усіх поїздах
Він також зазначив, що план, як боротися з фальсифікацією ліків.
"Перше, що ми проговорили, це запровадження 2D кодування на наших лікарських засобах, всіх, які зареєстровані в Україні. це світова практика", – наголосив міністр.
Степанов також пояснив, що таке 2D кодування, яке планують наносити на упаковки ліків.
"Воно наноситься під час виробництва, цей код відразу заноситься у загальну систему і відстежується шлях цього лікарського засобу від виробника до моменту продажу лікарського засобу в аптеці", – пояснив міністр.
За його словами, таким чином кількість фальсифікованих ліків "буде зменшено практично до нуля".
"Це неможливо зробити за місяць. Ми це будемо робити поступово. Адже наше виробництво повинно зробити переобладнання своїх ліній щодо випуску лікарських засобів", – додав Степанов.
Він також зазначив, що деякі українські виробники ліків уже мають це обладнання.
"Вважаємо, що за 2–2,5 роки можемо перейти повністю на 2D кодування", – сказав Степанов.
Нагадаємо, 14 липня Верховна Рада підтримала за основу проєкт закону №3615-1 про внесення змін до ЗУ "Про лікарські засоби" щодо здійснення електронної роздрібної торгівлі лікарськими засобами.

Як зберегти свіжість хліба надовго

Свіжоспечений хліб із рум’яною скоринкою та ніжною, м’якою м’якушкою — справжня гастрономічна розкіш. Білий, житній чи зерновий — кожен має своїх поціновувачів. Та скільки разів ми стикалися з розчаруванням, коли вже наступного дня хліб ставав твердим і сухим?
переглядів: 61
П’ять простих налаштувань, які допоможуть смартфону працювати довше

Ми живемо в епоху, коли смартфон — не просто засіб зв’язку, а особистий помічник, навігатор, розважальний центр і навіть кишеньковий офіс.
переглядів: 107
Як розписати писанку: інструменти, техніка, орнамент

Розпис писанки — це не просто творчий процес. Це глибоке занурення у власне "я", спосіб осмислення світу і форма збереження культурної спадщини. Писанка — це не лише великодній символ, а живий код української нації, в якому переплітаються естетика, духовність і історична пам’ять.
переглядів: 133
Компенсація для роботодавців: як отримати підтримку за працевлаштування молоді

Роботодавці в Україні мають можливість отримати фінансову компенсацію за працевлаштування молодих фахівців. Про це повідомляє Державна служба зайнятості. Ініціатива спрямована на підтримку бізнесу та створення додаткових можливостей для молоді, яка лише починає свій професійний шлях.
переглядів: 131
Як перевірити масло вдома: кілька простих рецептів

Вершкове масло — постійний гість на кухні багатьох українських родин. Його цінують не лише за універсальність у приготуванні страв, а й за поживні властивості.
переглядів: 97