Як не заплутатися, де ваші власні кошти, а де кредитний ліміт
Справа в тому, що деякі фінансові установи надсилають клієнтам оманливі повідомлення про стан рахунку, а люди, уважно не розібравшись, скільки у них власних грошей на картці, витрачають гроші, а потім прикро дивуються, що у них набіг великий борг...
"Ситуація виглядає приблизно так: в день зарахування зарплати, вам приходить смс, що на рахунку 20 тис. грн. Ви очікували меншу суму – близько 15 тис. грн – саме такою є ваша зарплата. Але більшій сумі ви, звісно, раді. Думаєте, що додався якийсь бонус чи підвищення. І вирішуєте купити, наприклад, новий смартфон, користуєтеся усією доступною сумою.
Але потім отримуєте нове "повідомлення щастя" від банку – тепер дізнаєтеся про мінусовий баланс рахунку.
"Фішка" у тому" що сума у першому смс від банку – це ваші власні кошти "плюс" кредитний ліміт. Тобто ви купили телефон не лише за свої кошти, а ще й скористалися кредитними. Тому повинні повернути банку використану суму кредитного ліміту, а також комісію та відсотки за користування.
Банки у такому випадку діють нечесно. Зловживають правами клієнтів.
Як повинні діяти банки?
Вони мають правильно показувати кошти на рахунку - вказувати окремо ваші гроші та окремо суму кредитного ліміту. Щоб не було плутанини та несвідомого користування кредитом.
Також банки повинні заздалегідь повідомляти клієнта про встановлення, зменшення чи збільшення кредитного ліміту. У смс, месенджері чи іншим зручним способом, – наголошують у НБУ.
Такі вимоги Нацбанку (Постанова НБУ №62 від 15 травня 2020 року) запрацюють з 1 вересня.

1 вересня, Банк, нові правила, власні кошти, кредитний ліміт, Нацбанк, споживач
Як позбутися прищів на спині та сідницях — просто й ефективно

Висипання — це не завжди про обличчя. Часто справжній дискомфорт приховується під одягом: спина, плечі, зона декольте, навіть сідниці. Саме ці ділянки найчастіше потерпають від акне, але чомусь про це майже не говорять. І ще рідше — ефективно вирішують.
переглядів: 528
Шлюб під час війни: коли обіцянка вірності звучить сильніше за страх

Війна змінює життя, руйнує плани, випробовує. Та водночас — відкриває справжню цінність найпростішого: бути разом, кохати, будувати спільне майбутнє, навіть тоді, коли довкола — невизначеність і біль. Одруження у час війни — це не лише свято кохання, а й заява про віру в майбутнє. Це — акт сили.
переглядів: 479
Помер відомий журналіст Рівненщини

У понеділок після Великодня, 21 квітня 2025 року, помер відомий журналіст Рівненщини Микола Кривий.
переглядів: 387
Молодь Рівненщини запрошують долучитися до мандрівного табору «Стежками князів Острозьких»

Із 22 по 26 травня на Рівненщині пройде вже дванадцятий мандрівний табір «Стежками князів Острозьких». Захід організовує громадська організація «Центр суспільних перетворень» за фінансової підтримки Міністерства молоді та спорту України.
переглядів: 384
Сьогодні почався Пасхальний, Світлий тиждень

Попередній тиждень, до свята Пасхи, називався Страсним, або Великим, і всі дні його носили назву великих. Зі світлим Христовим Воскресінням розпочинається тиждень Пасхальний, або Світлий, і всі дні цієї седмиці (до суботи включно) називаються світлими: Світлий понеділок, Світлий вівторок, Світла середа тощо.
переглядів: 404