06.09.2020, 11:17

Аж нічим дихати. Навколо Рівного масово палять сміття на городах

В обласному центрі люди скаржаться на запах диму та гару, особливо важко алергікам та астматикам. Рятувальники пояснили, пожеж навколо міста немає, зате на присадибних ділянках звечора вогнищ палало багато, а дим розвіювався попід землею на значні території.
У суботу, 5 вересня, під вечір на спецлінію "101" почастішали дзвінки зі скаргами від громадян про відчуття диму в окремих районах міста.

Запах диму та горілих шин та пластику в неділю вранці було чутно і в Квасилові, й на Ювілейному, і в центрі на проспекті Миру...

Рятувальники за допомогою квадрокоптера провели моніторинг ситуації з пожежами у природних екосистемах обласного центру та його околицях.

«Під час аеророзвідки жодних масштабних пожеж сухої трави чи чагарників на відкритих територіях виявлено не було. А ось спалювання громадянами сміття на приватних присадибних ділянках було виявлено достатньо. Усі вогнища були під контролем, але дим від них розсіювася на значну площу, тому і жителі поряд розташованих багатоквартирних будинків відчували неприємний дискомфорт від горілого сміття», - повідомили у Головному управлінні ДСНС у Рівненській області.«Діди палили, батьки палять та діти будуть палить. Це такий генний код пам'яті чи лінь зробити компостну яму. Адже все це, що горить, можна утилізувати в інший спосіб. До 40 свічок на участку дороги Рівне-Зоря. Дихаємо))) на повну», - ось такий пост опублікували у групі Твоє Рівне у фейсбук.Таку аеророзвідку поблизу Рівного провели співробітники ДСНС і ввечері 1 вересня.
Пожеж сухої рослинності чи лісових насаджень біля автотрас та житлового сектору виявлено не було. А ось в окремих приватних домоволодіннях громадяни спалювали сміття на городах.


До речі, за спалювання сухої трави, листя, очерету, стерні передбачені нові суттєві штрафи для громадян та на посадових осіб. А за особливо великі завдані збитки передбачена кримінальна відповідальність.