МОН призупинив постанову про підвищення зарплати працівникам освіти
– Через відсутність коштів на її реалізацію у державному та місцевих бюджетах зазначена постанова була зупинена до 31 грудня 2020 року, – йдеться у повідомленні.
Фахівці Міносвіти розрахували, що у 2021 році впровадження у дію постанови потребуватиме близько 50 млрд грн, з них 39 млрд грн у державний бюджет, а 11 млрд грн до місцевих.
Також у відомстві зазначили, що МОН зацікавлене у введення цієї постанови, оскільки за її допомоги підвищаться соціальні стандарти та гарантії держави, які спрямовуватимуться на зростання рівня життя працівників освіти.
Окрім цього МОН заявило, що це питання потребує якнайшвидшого вирішення, оскільки за формування бюджету галузі розмір заробітної плати має велике значення.
Відповідна постанова була ухвалена 10 липня 2019 року. Нею передбачалось поступове підвищення оплати праці до чотирьох прожиткових мінімумів для робітників у галузі освіти до 2023 року.
За новою системою у 2020 році зарплата повинна була складати 2,5 прожиткових мінімумів, у 2021 році – 3 прожиткові мінімуми, 2022 року – 3,5 прожиткових мінімумів, а 2023 – 4 прожиткових мінімуми.
Страхування вчителів
У Міністерстві освіти і науки повідомили, що планується підписання меморандуму зі страховими компаніями щодо страхування від коронавірусу вчителів-пенсіонерів, які ще працюють, та дітей.
Наразі вже є пропозиції від групи першої сімки страхових компаній України щодо можливості підписання такого меморандуму. За словами виконувача обов’язків міністра Сергія Шкарлета, найближчим часом усі домовленості будуть досягнуті.

Лаванда чи лавандин: як відрізнити та використовувати ароматну рослину

Лаванда давно відома своїм заспокійливим ароматом і декоративним виглядом. Проте часто під назвою «лаванда» продають також лавандин — схожий, але зовсім інший за властивостями гібрид. Розповідаємо, як відрізнити ці дві рослини, як правильно сушити букети та де можна використовувати лаванду в побуті.
переглядів: 187
Перелік безпечних місць для відпочинку в Дубенському районі

Літо — час відпочинку, релаксу і відновлення сил. Для жителів і гостей Дубенського району підготували перелік перевірених і безпечних місць для відпочинку біля води, де можна насолодитися теплими днями і відчути справжній комфорт.
переглядів: 280
Як убезпечити себе та близьких під негоди

Сезон літніх злив та гроз в Україні у розпалі, тому варто нагадати основні правила безпеки, які допоможуть уникнути нещасних випадків у період небезпечних погодних умов. Рятувальники просять громадян бути максимально обережними, зокрема під час грози, сильного вітру або злив.
переглядів: 209
Топ-5 найкращих IT-курсів для дітей в Україні

У світі, де цифровізація охоплює майже кожну сферу життя — від освіти до охорони здоров’я, від розваг до державного управління — інформаційні технології стають не просто актуальним напрямом, а стратегічною галуззю майбутнього.
переглядів: 230
Інноваційні підходи до внесення ЗЗР: безпечні рішення для аграріїв
Сучасне сільське господарство стикається з викликами, що вимагають інноваційних підходів для забезпечення стійкості та ефективності.
переглядів: 205