09.09.2020, 11:00

Як рівняни можуть змінити виборчу адресу - залишилося два дні

Приписати себе до іншої виборчої дільниці можна до 10 вересня
Виборці, які фактично проживають не за зареєстрованим місцем проживання, можуть змінити свою виборчу адресу і віддати голос за політика за місцем фактичного мешкання. Зокрема внутрішньо вперше матимуть можливість обирати місцеву владу там, де реально живуть, переміщені особи, особи без реєстрації та ті виборці, які працюють, навчаються або проживають у місці, відмінному від місця реєстрації.

Для цього потрібно змінити виборчу адресу у Державному реєстрі виборців згідно із частиною 3 статті 8 Закону України "Про Державний реєстр виборців" (далі — Закон) або звернутися щодо визначення виборчої адреси згідно із частиною 4 статті 8 Закону. Таку зміну можна провести до 10 вересня 2020 року включно. Заява про зміну виборчої адреси може бути подана виборцем до відділу ведення Державного реєстру виборців за адресою фактичного проживання у паперовій формі особисто або через уповноважену особу, повноваження якої оформлено відповідно до законодавства, а також в електронній формі.

Заява в електронному вигляді створюється шляхом заповнення виборцем відповідної форми на веб-сайті Державного реєстру виборців із застосуванням кваліфікованого електронного підпису у "Кабінеті виборця" у закладці "Заяви, запити". До такої заяви не потрібно додавати документи, які підтверджують фактичне проживання за вказаною виборцем адресою. При зверненні до відділу необхідно мати лише паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України.

Виборець, виборчу адресу якого визначено згідно із частинами 3 або 4 статті 8 Закону, може звернутися до органу ведення Реєстру із новою заявою про зміну виборчої адреси не раніше ніж через один рік після дати внесення до Реєстру такої зміни виборчої адреси.

Адреса Державного реєстру виборців у Рівному: вул. Поштова, 2, м. Рівне, Рівненська обл., 33028. Телефони: (0362) 64-00-89, 63-45-45, 63-39-61.
Щасливе Рівне