02.10.2020, 16:00

МОЗ оновило стандарти госпіталізації хворих з COVID-19 (ІНФОГРАФІКА)

Кого із захворілих на коронавірус чи пневмонію мають везти в лікарню? Хто приймає рішення про необхідність госпіталізації та лікування в стаціонарі?
Ілюстративне фото

В Україні визначений чіткий алгоритм дій при появі симптомів COVID-19. Він не передбачає особисте звернення хворих до медичних закладів.

“Якщо у вас є симптоми коронавірусної хвороби, необхідно зателефонувати сімейному лікарю. Жоден наш стандарт не передбачає, що хворий повинен самостійно їхати в поліклініку та стояти там у чергах. Більше того, фахівці не радять це робити”, - підкреслив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

Саме сімейний лікар визначає необхідність госпіталізації в ході телефонного опитування хворого. Він також повинен направити до пацієнта мобільну бригаду для проведення ПЛР-тестування.

Рішення щодо лікування в умовах стаціонару приймається залежно від перебігу хвороби. Хворим з легким перебігом госпіталізація не потрібна, його стан повинен моніторити сімейний лікар. У разі погіршення про це обов’язково потрібно розповісти сімейному лікарю, або зателефонувати 103.

За словами міністра, лише 20-25% хворих на COVID-19 потребують госпіталізації. У решти - хвороба протікає у легкій формі або безсимптомно.

Обов'язковому лікуванню в умовах стаціонару підлягають пацієнти з групи ризику, інформує Міністерство охорони здоров'я України. До цієї групи відносяться хворі:
- з тяжкою хронічною патологією дихальної та серцево-судинної систем,
- з цереброваскулярними захворюваннями в стадії декомпенсації,
- з тяжким перебігом артеріальної гіпертензії,
- з онкологічними захворюваннями,
- з декомпенсованим цукровим діабетом,
- з імунодепресивними станами,
- з тяжкими алергічними хворобами,
- з нирковою недостатністю,
- з аутоімунними захворюваннями.


Щасливе Рівне