Після війни: хто має право на безплатний капремонт житла
Особи з інвалідністю внаслідок війни
Як це зробити?
Насамперед потрібно подати до органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування за місцем свого постійного проживання і реєстрації письмову заяву.
Далі орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування утворює комісію у складі спеціалістів житлово-експлуатаційних і ремонтно-будівельних організацій, представників органу, що фінансує виконання ремонтних робіт, та інших уповноважених осіб.
Після обстеження будинку, квартири комісія складає перелік, визначає види і обсяги робіт, які необхідно виконати, з урахуванням часу проведення останнього капітального ремонту та виходячи з переліку основних робіт, орієнтовної тривалості ефективної експлуатації елементів будинку, квартири.
Рішення про проведення безоплатного капітального ремонту приймається у місячний термін після подання заяви особою на підставі результатів обстеження комісією.
За результатами обстеження будинку, квартири складаються дефектний акт, кошторисний розрахунок і визначається загальна вартість капітального ремонту.
При цьому безоплатний капітальний ремонт проводиться у встановленому порядку підприємствами, які відповідно до законодавства мають право на виконання таких робіт, на замовлення органу, що є головним розпорядником коштів місцевого бюджету.
Пам’ятайте, що особи з інвалідністю внаслідок війни не мають права на грошову компенсацію у разі проведення капітального ремонту власними силами.
Періодичність проведення ремонту визначається органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування, але не частіше одного разу на 10 років.
Де це написано?
Ст. 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»
Постанова КМУ «Про затвердження Порядку проведення безоплатного капітального ремонту власних житлових будинків і квартир осіб, що мають право на таку пільгу, а також першочерговий ремонт житлових будинків і квартир осіб, які мають на це право» від 20 травня 2009 року №565.
Заява про проведення безоплатного ремонту - тут: https://mva.gov.ua/storage/app/sites/1/zrazky/zayava-na-remont-zhytla.docx
За повідомленням з Міністерства у справах ветеранів.
Дізнайтеся, як отримати статус учасника бойових дій

Новини України та світу, Україна, після війни, пільги, ремонт квартири
Київ запускає систему перехоплення ворожих дронів у межах проєкту «Чисте небо»

У столиці розпочинають реалізацію повноцінної системи перехоплення безпілотників, яка має підсилити захист міста від атак дронів-камікадзе.
переглядів: 125
У Польщі вперше відзначають День пам‘яті жертв “геноциду, скоєного ОУН та УПА”

Сьогодні, 11 липня, у Польщі вперше офіційно відзначають нове державне свято — Національний день пам’яті жертв геноциду, скоєного українськими націоналістами проти громадян Другої Речі Посполитої. Дата приурочена до роковин кульмінації Волинської трагедії 1943 року.
переглядів: 131
Скандал в Луцьку: чому людей з домашніми улюбленцями не пустили до укриття Собору УПЦ МП?

Під час найбільш масованої атаки російських окупантів на Луцьк та громаду в ніч на середу, 9 липня, до укриття Собору всіх святих землі Волинської, що належить УПЦ МП, не пустили людей із домашніми улюбленцями. Даний інцидент викликав значний резонанс та дискусію щодо поведінки представників церкви під час війни.
переглядів: 366
У Києві лікарі пересадили дитині серце під час нічних обстрілів [+Відео]

У ніч на 10 липня 2025 року, коли Київ знову перебував під масованим обстрілом ворожими «шахедами», команда видатного кардіохірурга Бориса Тодурова здійснила справжній подвиг. Під звуки вибухів та пожеж біля Інституту серця лікарі успішно транспортували та пересадили донорське серце для дитини.
переглядів: 393
Дрони, крилаті ракети та балістика: відомо наслідки нічного обстрілу Києва

У ніч на 10 липня російські війська здійснили масштабну комбіновану атаку на Київ.
переглядів: 436