25.10.2020, 19:11

Що значить, якщо упала ікона?

В Православній Церкві України дали відповідь на це питання.
Ікона для православного християнина – справжня святиня, яка є наче містком під час нашого спілкування з Господом та угодниками Божими. Ікони по-особливому шанувалися і шануються вірними і аж ніяк не можуть бути провісниками поганих подій чи новин. Шана, яку ми віддаємо святим іконам, належить не дошці чи іншому матеріалу, а зображеним на них святим. Так, як читаючи написане чи надруковане, ми думаємо не про папір, а про те, що на ньому написано, або розглядаючи фотографію, цікавимося особами та подіями, зображеними на ній, але не фотопапером.

Рукотворні святині, на жаль, теж мають певні фізичні властивості та цілком можуть з часом або під впливом різноманітних факторів іржавіти, тріснути, впасти, розбитися… І ніяких «покарань», «попереджень», «потойбічних сил», «злих духів» чи ще чогось тут немає. Не треба шукати якихось натяків чи припущень – адже саме так виникають забобони, які є марновірством, помилковою вірою, бо затьмарюють справжнє, відволікають увагу від істинного. Забобони перекручують справжню віру та породжують у душі непевність, страх, який і стає причиною подальших негараздів.


facebook.com/Orthodox.in.Ukraine
facebook.com/Orthodox.in.Ukraine


Якщо вже так трапилося, що ваша ікона впала або розбилася, то не думайте одразу про щось погане. Краще помоліться Господу й подякуйте Йому за все. За все, що мали і маєте, за ваших близьких і рідних, за ваше буття й можливість жити. Якщо ікона впала, підніміть її, поставте або повісьте на місце й закріпіть ретельніше. Якщо розбилася, то обережно розчистіть її від уламків скла, аби не порізатися, а потім замініть скло на нове. Якщо тріснула рама, її можна теж замінити новою. Якщо ви самостійно відновити ікону не можете, віднесіть її до храму, можливо, там вдасться її відреставрувати, або придбайте собі нову.

У будь-якому випадку, не надумуйте собі ніяких проблем, вірте й покладайте надії виключно на Господа: «Пречистому Твоєму образові поклоняємось, Благий, благаючи прощення провин наших, Христе Боже, бо Ти з волі Своєї тілом зійшов на хрест, щоб визволити створених Тобою. Тому вдячно співаємо: Ти радістю наповнив усе, Спасе наш, прийшовши спасти світ».


За повідомленням з офіційного сайту ПЦУ в мережі Фейсбук -facebook.com/Orthodox.in.Ukraine/
Бесплатка

купити смартфон Apple iPhone в Одесі, УкраїнаПанасюк

АвтовикупТріада


Профідок


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ