«Корисна програма»: ТОП-3 «смачних ліків» від застуди
МЕД

Чим корисний?
Борис Скачко, дієтолог: «Основною перевагою меду є його склад, який допомагає поповнити запас корисних речовин: вуглеводів, мінералів і мікроелементів. Крім того, мед містить органічні кислоти, вітамін С і вітаміни групи В. Цей продукт має антибактеріальні властивості, стимулює травлення, зміцнює імунітет, а також є популярним протизастудним засобом, який послаблює віруси. Важливо пам'ятати: мед не виносить високих температур. При нагріванні понад 50ºС він втрачає практично всі корисні властивості. Норма вживання для дорослої людини становить до 50 г на добу».
Як обрати?
Юлія Слива, експерт з якості та безпеки продуктів:
1. Натуральний мед не повинен бути дуже рідким. Нитка меду тягуча, вона ллється «книжечкою»; крапля меду на поверхні не розтікається, а тримає свою форму. А літрова банка справжнього меду не може важити менше 1 кг 400 г.
2. У якісному продукті не повинно бути «пластівців», видимих домішок, він не повинен розшаровуватися. Якщо, наприклад, вгорі банки рідина, а внизу - щільна консистенція, швидше за все, мед або нагрівали, або ж змішали разом мед різних сезонів.
3. Найчастіше підробляють рідкий мед, а ось кристалізований підробити складніше. Тому з осені кристалізація - певною мірою є підтвердженням натуральності меду.
Що приготувати?
Настоянка з медом від застуди
(Австралійський рецепт від ведучого Олександра Лук'яненка)
Подрібнюємо в блендері 1 см кореня імбиру, 1 зубчик часнику, 1,5 ст. л. меду і 1,5 ст. л. агави. Додаємо 0,5 л води й варимо 10 хвилин. Коли суміш трохи охолоне, додаємо до неї ще мед, сік лимона і каєнський перець за смаком. Проціджуємо і п'ємо потроху, поки напій теплий.
МАЛИНОВЕ ВАРЕННЯ

Чим корисне?
Борис Скачко, дієтолог: «Малина містить саліцилову кислоту, яка допомагає знизити температуру тіла, надаючи потогінну дію. Малинове варення є не тільки жарознижуючим, але і загальнозміцнюючим і відновлюючим засобом. Тому воно рекомендовано як профілактика всіх вірусних інфекцій».
Як обрати?
Юлія Слива, експерт з якості та безпеки продуктів: «Варення повинне бути напіврідким. Розглядаючи баночку в магазині, одразу ж дивіться на склад. Першими в списку інгредієнтів повинні значитися ягоди, а тільки потім - цукор. Тут же може бути і пектин (E440). Це полісахарид, корисний для травлення, його виробники використовують в якості згущувача. А ось якщо в складі є інші хімічні добавки, то від покупки варто відмовитися».
Що приготувати?
Малинове варення
(Рецепт від провідних рубрики «Кухонні поради» Дмитра Чистякова і Марини Іскри)
Малину промиваємо і сушимо на паперовому рушнику. Засипаємо ягоди цукром в пропорції 1: 1 й залишаємо постояти кілька годин при кімнатній температурі. Дістаємо шумівкою ягоди, а сироп ставимо на плиту і доводимо до кипіння. Не забуваємо знімати пінку. Кип'ятимо протягом 10 хвилин, а потім повертаємо ягоди в сироп і варимо ще 5 хвилин, постійно помішуючи. Готовність варення можна перевірити по крапельці. Якщо вона не розтікається по тарілці, то варення готове. Коли воно охолоне - розливаємо по банках, попередньо їх простерилізувавши.
ОБЛІПИХА

Чим корисна?
Борис Скачко, дієтолог: «Ця ягода - справжня вітамінна бомба. І перш за все вона багатюще джерело аскорбінової кислоти - головного ворога застуд. У ягодах обліпихи також містяться вітаміни групи В, вітамін С, каротин і залізо. Обліпиха багата і вітаміном Е, який перешкоджає старінню організму».
Як обрати?
Юлія Слива, експерт з якості та безпеки продуктів: «Вибирайте обліпиху яскраво-жовтого або оранжевого кольору, такі плоди - дозрілі. Ягоди повинні бути сухими, щільними на дотик. Обліпиха довше зберігається на гілочці, тому краще купувати її в такому вигляді. Якщо ви хочете заготовити обліпиху на зиму, пам'ятайте, що найбільше вітаміну С зберігається в ягоді, перетертої з цукром у співвідношенні 1: 1, без термічної обробки. Щоб пюре довше зберігалося, закривайте його в попередньо простерилізовані банки і зберігайте в холодильнику».
Що приготувати?
Соус з обліпихи

Добре промиваємо 100 г обліпихи. Разом з 2 зубчиками часнику перебиваємо її в блендері. Протираємо суміш через сито. Отриманий сік переливаємо в сотейник, додаємо 1 ст. л. борошна, сіль і перець за смаком. Добре перемішуємо і ставимо варити на невеликий вогонь. Доводимо суміш до кипіння, постійно помішуючи соус. Коли він загусне, знімаємо сотейник з плити і даємо соусу охолонути. Додаємо 1 ч. л. меду і добре перемішуємо. Цей пікантний соус ідеально поєднується з м'ясом.
Більше корисних порад про «смачні ліки» від застуди - у випуску ток-шоу «Корисна програма»: https://youtu.be/i4eH6Xsosac
Текст і фото - пресслужба Інтер.

обліпиха, малина, мед, від застуди, Корисна програма, Інтер, життя
«Це не армія — це війна»: історія командира роти з позивним «Скорп» із 68 єгерської бригади

Ігор із Рівненщини, командир роти з позивним «Скорп», мобілізувався навесні 2023 року. Хоча мав бронь, залишався вдома з маленькою дитиною, проте знав: його час служити обов’язково настане.
переглядів: 140
В Україні пропонують підвищити пенсійний вік

В Україні знову заговорили про зміну пенсійного віку. Як повідомляється, уже підготовлено відповідний законопроєкт, який передбачає підвищення пенсійного віку з 60 до 61 року.
переглядів: 313
У Рівному частково відключать газ 14–15 липня

У Рівному 14 та 15 липня тимчасово припинять газопостачання на кількох вулицях.
переглядів: 730
Не лише Тунель кохання: що можна побачити у Клевані біля Рівного [ОГЛЯД]

Клевань на Рівненщині вже давно знаний туристам завдяки Тунелю кохання. Щороку сюди приїжджають тисячі людей, аби побачити цю природну арку з дерев, що сплітається над залізничною колією. Але не всі знають, що Клевань має ще дві унікальні історичні пам’ятки, які варто побачити. І все це — в межах кількох кілометрів.
переглядів: 2532
На Рівненщині зростає кількість шлюбів

Українці продовжують створювати родини навіть у найважчі часи. За останній тиждень в Україні укладено понад 3 000 шлюбів, і Рівненщина — в п’ятірці областей з найбільшою кількістю одружень.
переглядів: 278
Реклама