«Корисна програма»: ТОП-3 «смачних ліків» від застуди
МЕД
Чим корисний?
Борис Скачко, дієтолог: «Основною перевагою меду є його склад, який допомагає поповнити запас корисних речовин: вуглеводів, мінералів і мікроелементів. Крім того, мед містить органічні кислоти, вітамін С і вітаміни групи В. Цей продукт має антибактеріальні властивості, стимулює травлення, зміцнює імунітет, а також є популярним протизастудним засобом, який послаблює віруси. Важливо пам'ятати: мед не виносить високих температур. При нагріванні понад 50ºС він втрачає практично всі корисні властивості. Норма вживання для дорослої людини становить до 50 г на добу».
Як обрати?
Юлія Слива, експерт з якості та безпеки продуктів:
1. Натуральний мед не повинен бути дуже рідким. Нитка меду тягуча, вона ллється «книжечкою»; крапля меду на поверхні не розтікається, а тримає свою форму. А літрова банка справжнього меду не може важити менше 1 кг 400 г.
2. У якісному продукті не повинно бути «пластівців», видимих домішок, він не повинен розшаровуватися. Якщо, наприклад, вгорі банки рідина, а внизу - щільна консистенція, швидше за все, мед або нагрівали, або ж змішали разом мед різних сезонів.
3. Найчастіше підробляють рідкий мед, а ось кристалізований підробити складніше. Тому з осені кристалізація - певною мірою є підтвердженням натуральності меду.
Що приготувати?
Настоянка з медом від застуди
(Австралійський рецепт від ведучого Олександра Лук'яненка)
Подрібнюємо в блендері 1 см кореня імбиру, 1 зубчик часнику, 1,5 ст. л. меду і 1,5 ст. л. агави. Додаємо 0,5 л води й варимо 10 хвилин. Коли суміш трохи охолоне, додаємо до неї ще мед, сік лимона і каєнський перець за смаком. Проціджуємо і п'ємо потроху, поки напій теплий.
МАЛИНОВЕ ВАРЕННЯ
Чим корисне?
Борис Скачко, дієтолог: «Малина містить саліцилову кислоту, яка допомагає знизити температуру тіла, надаючи потогінну дію. Малинове варення є не тільки жарознижуючим, але і загальнозміцнюючим і відновлюючим засобом. Тому воно рекомендовано як профілактика всіх вірусних інфекцій».
Як обрати?
Юлія Слива, експерт з якості та безпеки продуктів: «Варення повинне бути напіврідким. Розглядаючи баночку в магазині, одразу ж дивіться на склад. Першими в списку інгредієнтів повинні значитися ягоди, а тільки потім - цукор. Тут же може бути і пектин (E440). Це полісахарид, корисний для травлення, його виробники використовують в якості згущувача. А ось якщо в складі є інші хімічні добавки, то від покупки варто відмовитися».
Що приготувати?
Малинове варення
(Рецепт від провідних рубрики «Кухонні поради» Дмитра Чистякова і Марини Іскри)
Малину промиваємо і сушимо на паперовому рушнику. Засипаємо ягоди цукром в пропорції 1: 1 й залишаємо постояти кілька годин при кімнатній температурі. Дістаємо шумівкою ягоди, а сироп ставимо на плиту і доводимо до кипіння. Не забуваємо знімати пінку. Кип'ятимо протягом 10 хвилин, а потім повертаємо ягоди в сироп і варимо ще 5 хвилин, постійно помішуючи. Готовність варення можна перевірити по крапельці. Якщо вона не розтікається по тарілці, то варення готове. Коли воно охолоне - розливаємо по банках, попередньо їх простерилізувавши.
ОБЛІПИХА
Чим корисна?
Борис Скачко, дієтолог: «Ця ягода - справжня вітамінна бомба. І перш за все вона багатюще джерело аскорбінової кислоти - головного ворога застуд. У ягодах обліпихи також містяться вітаміни групи В, вітамін С, каротин і залізо. Обліпиха багата і вітаміном Е, який перешкоджає старінню організму».
Як обрати?
Юлія Слива, експерт з якості та безпеки продуктів: «Вибирайте обліпиху яскраво-жовтого або оранжевого кольору, такі плоди - дозрілі. Ягоди повинні бути сухими, щільними на дотик. Обліпиха довше зберігається на гілочці, тому краще купувати її в такому вигляді. Якщо ви хочете заготовити обліпиху на зиму, пам'ятайте, що найбільше вітаміну С зберігається в ягоді, перетертої з цукром у співвідношенні 1: 1, без термічної обробки. Щоб пюре довше зберігалося, закривайте його в попередньо простерилізовані банки і зберігайте в холодильнику».
Що приготувати?
Соус з обліпихи
Добре промиваємо 100 г обліпихи. Разом з 2 зубчиками часнику перебиваємо її в блендері. Протираємо суміш через сито. Отриманий сік переливаємо в сотейник, додаємо 1 ст. л. борошна, сіль і перець за смаком. Добре перемішуємо і ставимо варити на невеликий вогонь. Доводимо суміш до кипіння, постійно помішуючи соус. Коли він загусне, знімаємо сотейник з плити і даємо соусу охолонути. Додаємо 1 ч. л. меду і добре перемішуємо. Цей пікантний соус ідеально поєднується з м'ясом.
Більше корисних порад про «смачні ліки» від застуди - у випуску ток-шоу «Корисна програма»: https://youtu.be/i4eH6Xsosac
Текст і фото - пресслужба Інтер.
обліпиха, малина, мед, від застуди, Корисна програма, Інтер, життя
Аварія у Дніпрі: подробиці ДТП, яка забрала життя 10-річної дівчинки
Поліція затримала водія, який вчинив смертельне ДТП у Дніпрі.
переглядів: 354
Церковний календар на грудень 2024: що святкуватимуть українці
Останній місяць року багатий на святаи та важливі дати. У церковному календарі на грудень іц Різдво, і Миколи, і річниця проведення Об’єднавчого Собору.
переглядів: 333
Що треба знати про реформу МСЕК
Статус інвалідності до дати наступного оцінювання є чинним.
переглядів: 519
У Рівному відбудеться фестиваль "ВареничОК"
Сьогодні, 30 листопада, у Парку культури та відпочинку імені Тараса Шевченка з 12:00 до 19:00 пройде фестиваль "ВареничОК".
переглядів: 474
На Рівненщині попрощалися із чотирма загиблими захисниками
Рівненщина попрощалася із загиблими Воїнами Василем Федчуком із Гощанщини, Андрієм Калушем із Дядьковицької громади, Олександром Панасюком із Сарненщини та Віктором Сиротчуком із Вараської ТГ.
переглядів: 537