Із 7 листопада - нові правила ввезення товарів через митний кордон

Введення ЗДП є черговим кроком до впровадження в Україні міжнародних норм і стандартів митного контролю. Це передбачене Міжнародною конвенцією про спрощення та гармонізацію митних процедур (Кіотська конвенція), Рамковими стандартами безпеки та спрощення світової торгівлі Всесвітньої митної організації та Угодою про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.
"З 7 листопада 2020 року ЗДП стане обов’язковою для пропуску товарів, що перевозять через пункти пропуску України, і подаватиметься до Держмитслужби.
При поданні загальної декларації прибуття відбувається попередній аналіз (до прибуття у пункт пропуску на митному кордоні України) інформації про перевезення товарів, що ввозяться в країну або прямують транзитом в інші держави. Мета нововведення – організація безпеки та надійності ланцюга поставок і зменшення ризиків для потрапляння в країну небезпечних товарів", йдеться у повідомленні Поліської митниці.
На сьогодні в особистому Кабінеті на Єдиному державному інформаційному веб-порталі "Єдине вікно для міжнародної торгівлі" можна провести тестування подання ЗДП (заповнення відомостей в полях ЗДП) та отримати результат щодо можливості прийняття митницею декларації в режимі он-лайн. Для тестування подання ЗДП необхідно мати КЕП.
ЗДП не подається у разі ввезення:
• товарів, що переміщуються морськими, річковими та повітряними суднами, які під час перебування на митній території України не роблять зупинок у портах чи аеропортах, розташованих на цій території;
• товарів, що переміщуються трубопровідним транспортом та лініями електропередачі;
• листів, поштових карток та секограм;
• товарів, що переміщуються відповідно до вимог актів Всесвітнього поштового союзу;
• військової техніки та інших товарів, передбачених статтею 252 Кодексу;
• товарів, що ввозяться на митну територію України особами, яким надано митні пільги, передбачені статтями 383 - 386, 388, 389, 391 і 392 Митного кодексу України, та які ввозяться на митну територію України у зв'язку з наданням таких пільг;
• товарів, що переміщуються із застосуванням книжки (карнета) А.Т.А.;
• товарів, що переміщуються громадянами для особистих, сімейних та інших потреб, не пов'язаних із провадженням підприємницької діяльності, у ручній поклажі або в супроводжуваному багажі;
• товарів, що ввозяться для спортивних цілей учасниками офіційних спортивних змагань;
• припасів, які знаходяться на борту транспортного засобу, що прибуває на митну територію України;
• транспортних засобів особистого користування;
• товарів, необхідних для подолання наслідків стихійного лиха, аварій, катастроф, епідемій;
• органів та інших анатомічних матеріалів людини для потреб трансплантації.
Мінфін наказом від 13.08.2020 N 502 затвердив Перелік відомостей, що вносяться до загальної декларації прибуття (діє з 28.10.2020 року).
З питань, що виникають при застосуванні загальної декларації прибуття, звертатись до посадових осіб Поліської митниці Держмитслужби:
• начальник відділу забезпечення митного контролю та оформлення Козлинець Ігор Петрович;
• начальник відділу контролю за переміщенням товарів Куба Олександр Іванович;
• заступник начальника відділу забезпечення митного контролю та оформлення Дума Юрій Леонтійович, за телефонами (0362) 266403, (0362) 640363.
Офіційна сторінка Поліської митниці Держмитслужби у фейсбук.

ЗДП, загальна декларація прибуття, митний кордон, Поліська митниця, Новини України та світу
Гроші замість відпочинку: хто у 2025 році зможе отримати компенсацію за невикористану відпустку

У 2025 році українські працівники знову зможуть претендувати на грошову компенсацію за невикористані дні щорічної відпустки — це передбачено нормами трудового законодавства.
переглядів: 146
Українцям планують підвищити зарплати: на яку суму

Уряд України планує поступове підвищення заробітної плати для вчителів.
переглядів: 288
Курс валют в Україні 5 липня: скільки коштує долар та євро в обмінниках

На валютному ринку України 5 липня зберігається невизначеність — експерти зазначають, що ситуація ще не стабілізувалася, адже впливає багато чинників.
переглядів: 336
Головне за ніч 5 липня: атаки дронів, вибухи в Києві та збиті цілі над Рівненщиною

Ніч із 4 на 5 липня в Україні знову минула під звуки повітряної тривоги. Російські війська атакували низку регіонів дронами-камікадзе
переглядів: 319
Рівненщина та Волинь серед найбезпечніших: оприлюднено рейтинг "найтривожніших" областей

За перше півріччя 2025 року оприлюднено статистику повітряних тривог по регіонах України, яка відображає інтенсивність загрози з боку російського агресора. Дані, надані платформою alerts.in.ua, показують значні відмінності між областями як за кількістю сигналів, так і за їхньою сумарною тривалістю.
переглядів: 373