11.11.2020, 16:59

На Рівненщині обіцяють підтримувати бізнес під час "карантину вихідного дня"

МОЗ ініціювало зміни до постанови №641, які передбачають запровадження в Україні так званого «карантину вихідного дня», який діятиме з 14 до 30 листопада.
За словами Денис Шмигаля, повною мірою відновлять та розширяться наступні програми підтримки:

компенсація частини зарплат робітників у зв’язку з простоєм;
програма портфельних гарантій, яка має запрацювати найближчим часом (до 80% кредиту буде покриватися державою);
можливість застосування механізму визнання «карантину вихідного дня» форс-мажорною обставиною, що ми зараз оговорюємо з Торговельно-промисловою палатою;
продовження реалізації програми доступних кредитів «5-7-9», яка дає змогу отримати кредитні канікули для бізнесу. Мова йде про рефінансування існуючих позик фактично під 0%.
Прем’єр-міністр зауважив, що через експонентне зростання в Україні кількості захворілих на COVID-19, суттєво збільшується навантаження на лікарні та українських лікарів.

Нагадаємо, сьогодні відбулася зустріч заступників голови ОДА із підприємцями.

«Ситуація на Рівненщині із захворюваністю погіршується. Якщо ще місяць тому в області фіксували біля 200 нових випадків на добу і декілька смертей, то наразі щодня – більше 400 випадків і по 6-7 смертей. Тому ми підтримуємо рішення Уряду, спрямовані на збереження життя людей. Сьогодні головне, щоб медична система витримала», - зазначив перший заступник голови ОДА Сергій Подолін.

Заступник голови ОДА Ігор Тимошенко додав, що Рівненська ОДА завжди перебуває на стороні бізнесу, у тому числі під час дії карантину. Зокрема, на сьогодні із 9-ти пунктів обмежень «червоної» зони на Рівненщині застосовуються лише три. Пропозиції щодо карантинних заборон надають обласні комісії з питань ТЕБ і НС.

За повідомленням з прес-служби Рівненської ОДА.

Нагадаємо, в Україні хочуть створити фонди для підтримки бізнесу. Закон про штрафи за відсутність масок відправили на підпис Зеленському