13.11.2020, 13:30

Яку зелень посадити восени, щоб навесні зібрати соковитий урожай

Що може бути кращим за пучок свіжої зелені з власного городу?
Завжди приємно мати на столі запашний пучок свіжої зелені зі свого городу, особливо з настанням весни. Це можливо, якщо подбати про посадку насіння ще восени. Користуючись великою кількістю світла і вологи, вони успішно готуються до швидкого проростання, інформує Ukr.Media.

Петрушка

Ця культура погано реагує на протяги, тому місце для посадки повинно бути захищене від вітру. У ґрунт заздалегідь вносять комплексні підгодівлі, після чого приступають до формування грядок на відстані близько 15 см одна від одної. Насіння поміщають у заглиблення і засипають ґрунтом на 1 см, а прилеглу територію мульчують перегноєм, хвойним або листовим опадом.

Кріп

Осінньою посадкою кропу можна зайнятися в першій декаді листопада. Культуру висівають на добре освітлених грядках з удобреним ґрунтом. Поглиблення розташовують по компасу — з півночі на південь, витримуючи між ними відстань у 25 см. Потім грядки мульчують торфом і накривають плівкою. Для посіву під зиму підходять такі сорти, як Грибовський, Амазон, Витязь.Гірчиця

Ця універсальна городня культура використовується не лише як пікантна приправа − її також вирощують для того, щоб покращувати якість і структуру ґрунту. Якщо вирощувати її для отримання весняної зелені, то посів проводять з настанням перших заморозків. У разі, коли гірчицю висаджують як сидерат, термін її посадки припадає на вересень − до зими вона встигне зійти і підрости.

Салат

Посадити в городі на зиму можна і салат. Його насіння відмінно переносять заморозки, а перший урожай ніжної зелені з'явиться на столі вже в кінці травня. Садять культуру з кінця жовтня до початку листопада при температурі -2...+2°C. Між лунками роблять проміжки шириною 30-40 см. Для осіннього посіву краще використовувати листовий вид салату, оскільки напівкачаний може не виправдати надій у плані врожайності.

Щавель

Щавель садять у перших числах листопада, коли температура повітря вже не піднімається вище +5°C. Якщо зробити це раніше, насіння проросте. Перед посівом викопують лунки глибиною 4 см, які повинні розташовуватися в затінених місцях. У кожну з них по черзі кладуть пісок, насіння і присипають їх підготовленим ґрунтом.Черемха

На відміну від іншої зелені, черемха почувається добре навіть на «неблагополучних» місцях дачної ділянки. Розмножувати цю культуру можна як насінням, так і цибулинами. Для останнього розмноження найкращий час посадки — початок вересня, а насіння можна садити в один час із часником і цибулею − за пару тижнів до заморозків.

Кінза

Зелень з оригінальним ароматом любить сонячні ділянки, тому важливо правильно розташувати грядки. Зазвичай, кінзу висівають у кінці бабиного літа. Головне — уникнути проростання насіння. Для цього їх не замочують, а землю не поливають. Борозенки розташовують на відстані 10-15 см, закладаючи в кожну по 2-3 насіння. Холодостійкі сорти кінзи: Янтар, Крилатський, Семко.
Щасливе Рівне