19.11.2020, 13:15

Головний санітарний лікар Рівненщини розповів, де найчастіше заражаються коронавірусом

Коронавірус – захворювання, що передається повітряно-крапельним шляхом. Його поширення залежить від місця, площі приміщення та кількості людей в ньому.

“У різних приміщеннях Covid-19 поводить себе по-різному. Значно збільшується ризик зараження під час перебування у погано провітрюваних приміщеннях та протягом тривалого часу. Адже концентрація вірусних частинок накопичується в повітрі. Тому, якщо знаходитися більше кількох хвилин поблизу зараженої людини – відсоток зараження зростає”, – зазначає Роман Сафонов.

Головний санітарний лікар Рівненщини навів дані епідеміологічного дослідження, відповідно до якого найбільше заражень мають внутрішньосімейне походження та перебування у розважальних закладах.

Добра історія: як рівнянки літнього віку подолали коронавірус

Так, близько третини (30%) спалахів коронавірусу поширюються в родині та між друзями. Незалежно від того, чи люди дотримуються безпечної дистанції, якщо вони проводять більшість часу разом, є велика ймовірність захворіти.
Чверть кількості заражень становлять кафе, бари, караоке, ресторани та інші заклади дозвілля. Люди там проводять тривалий час, не користуються масками, а самі приміщення зазвичай мають невелику площу та недостатню вентиляцію. Найбільша небезпека – у вихідні, коли люди проводять більше часу в таких закладах, ніж у будні, тим самим маючи більші шанси підхопити вірус.

“Звичайно, ризик зараження падає в рази, якщо люди використовують маски для обличчя, дезінфікують руки, скорочують час перебування у закладах та постійно провітрюють приміщення. Це ключові фактори контролю над ситуацією”, – зазначив Роман Сафонов.

За інформацією прес-служби Рівненської ОДА