04.12.2020, 08:15

Споживачів без лічильників можуть відключити від газу

Українців без лічильників можуть відключити від газу
Українцям за законом повинні встановлювати індивідуальний газовий лічильник безкоштовно – за бюджетні кошти або за рахунок облгазів. Прилад допоможе заощадити на опаленні взимку. Така норма передбачена законом “Про забезпечення комерційного обліку природного газу”.

Документ передбачає безкоштовне встановлення лічильників для населення: це має відбуватися за рахунок газорозподільних компаній або за рахунок бюджету. Такі витрати включаються до тарифу “на розподіл газу”. Тому людям потрібно звертатися до свого облгазу із заявою про встановлення індивідуального лічильника у своєму будинку.

Водночас українці можуть встановити лічильник газу самостійно. У цьому випадку, згідно із законом, всі витрати повинен компенсувати облгаз. Щоправда, механізм такого відшкодування поки що відсутній.

Що робити, якщо лічильник не працює. Періодичну перевірку лічильника потрібно проводити з інтервалом, зазначеним у його паспорті, який у більшості випадків становить вісім років.

Рішення про ремонт приладу ухвалює облгаз. Якщо було вирішено відремонтувати лічильник, тоді проблема повинна бути вирішена за два місяці після зняття пристрою. На цей час встановлюється тимчасовий лічильник з обмінного фонду підприємства.

У разі, якщо прилад неможливо відремонтувати, облгаз повинен протягом 15 робочих днів безкоштовно встановити свій лічильник газу. Крім того, підприємство зобов’язане повернути споживачеві його прилад і надати письмове повідомлення про те, що лічильник не підлягає ремонту.

Якщо ж громадянин вчасно передав лічильник на перевірку, а облгаз своєчасно не встановив прилад, можна сміливо звертатися зі скаргою в НКРЕКП. Цей орган буде зобов’язаний перевірити, чи не порушило підприємство норми Кодексу газорозподільних систем.