4 грудня - Введення у храм Пресвятої Богородиці
Введення в храм Пресвятої Богородиці – що означає
Це свято є одним з найдавніших у християн. Про нього вже в IV столітті згадував святитель Григорій Ніський, а в VIII столітті з проповідями на Введення виступали Константинопольські патріархи Герман та Тарасій.
Традиційно Введення у храм Пресвятої Богородиці символізує передвістя благовоління Господа до людського роду і прибуття спасителя.
Коли Пресвятій Діві виповнилось три роки, святі батьки вирішили виконати свою обітницю. Зібравши родичів і знайомих, одягнувши Пречисту Марію в найкращий одяг, зі співом священних пісень, з запаленими свічами в руках привели Її в Єрусалимський храм. Там зустрів Богоотроковицю первосвященик зі множеством священиків. До храму вели сходи з п’ятнадцяти високих сходинок. Як тільки младенця Марію поставили на першу сходинку, то Вона укріпляєма силою Божою подолала і інші сходини. Потім первосвященик за натхненням з Неба увів Пресвяту Діву в Святеє святих, куди зі всіх людей тільки раз в році входив первосвященик з очищувальною кров’ю. Всі присутні в храмі дивувались цій незвичайній події.
Праведні Іоаким і Анна, доручивши дитину волі Отця Небесного, повернулись додому. Преблагословенна Діва Марія залишалась в приміщенні для дівствениць, яке знаходилось при храмі. Навколо храму, за свідченням Священного Писання ( вих.38;1Цар. 1, 28; Лк. 2,37) та історика Йосифа Флавія, було багато житлових приміщень, в яких перебували ті, що присвятили себе на служіння Богу.
Глибокою тайною покрите земне життя Пресвятої Богородиці від дитинства до вознесіння на небо. Сокровенним було і Її життя в Єрусалимському храмі. « Якби хто запитав мене, - говорив блаженний Ієроним, як проводила час юності Пресвята Діва, - я відповів би: це відомо Самому Богу і Архангелу Гавриїлу, невідступному хранителю Її».
Але в Церковному переданні збереглись свідчення, що під час перебування Пречистої Діви в Єрусалимському храмі вона виховувалась в товаристві благочестивих дів, старанно читала священне Писання, займалась рукоділлям, постійно молилась і зростала в постійній любові до Бога. На згадку про Введення Пресвятої Богородиці в Єрусалимський храм Свята Церква з древніх часів встановила торжеств енне святкування. Вказівки на звершення свята в перші віки християнства знаходяться в переданнях палестинських християн, де говорилось про те, що свята цариця Єлена побудувала храм на честь Введення в храм Пресвятої Богородиці.
В ІV столітті про це свято є згадка у святителя Григорія Ниського. В VІІІ столітті в день Введення проповіді виголошували святителі Герман і Тарасій, Костантинопольські патріархи.
Свято Введення в храм Пресвятої Богородиці – передвістя благовоління Божого до людського роду, проповідь спасіння, обітниця Христового пришестя.

свято Введення, яке сьогодні свято, свято, введення у храм, 4 грудня, новини
Потап разом з батьком боронить Україну

28-річний Потап із Рівного служить разом із батьком у складі однієї бригади - і це не випадковість, а життєвий принцип, який передається з покоління в покоління. Війна не дала часу на вагання. 24 лютого, коли почалося повномасштабне вторгнення, він просто встав, зібрався і пішов до військкомату.
переглядів: 131
Вітання з Вербною неділею у віршах 2025

Сьогодні християни відзначають величне свято - Вхід Господній у Єрусалим. Або Вербну неділю по-народному. Пропонуємо вашій увазі кілька віршованих вітань з цим днем.
переглядів: 277
«Танець єднання»: у Рівному відбудеться унікальний мистецький проєкт до 85-річчя Палацу дітей та молоді

У неділю, 13 квітня, о 14:00 у Палаці дітей та молоді Рівного відбудеться масштабний мистецький проєкт «Танець єднання», присвячений 85-річчю закладу. Ц
переглядів: 183
Найгарніші вітання з Вербною неділею 2025

Сьогодні, 13 квітня, християни відзначають Вербну неділю, яка передвіщає Світле Господнє Воскресіння.
переглядів: 1075
Вербна неділя: передвісниця Пасхи та символ тріумфального Входу Христа до Єрусалима

У неділю, 13 квітня, віряни відзначають шосту неділю Великого посту — Вербну, або, як її ще називають у церковній традиції, Неділю ваїй (від грец. βαΐον — «пальмова гілка»).
переглядів: 215