04.12.2020, 10:30

Рівне залишається єдиним у світі містом, де курсують раритетні «рогаті»

Інколи торохкотить, гуде, але їде, ще й розвозить пасажирів. У Рівному курсує тролейбус, якого на маршрутах вже немає у цілому світі. Бо нині вони стали музейними експонатами. У рогатих марки "Škoda 9Tr" іменини.
60 років тому перший такий виїхав у Чехословаччині. За кілька років ці тролейбуси возили людей у різних куточках світу. Зокрема, такий рогатий відкривав рух у Рівному, - пише ТСН.

Він гучний і жорсткуватий, на нерівній дорозі його, буває, підкидає разом з пасажирами. Такі тролейбуси не з’їжджали з рівненських доріг майже пів століття. Перший прототип “Шкода 9ТР” виїхав розвозити пасажирів у вже неіснуючій Чехословаччині 1960-го і саме 30 листопада. Розкидало такі тролейбуси чи не по всьому світу, каже знавець тролейбусної справи Антон БРИНИХ. “Географія їх експлуатації від Бергена в Норвегії до Бомбеї в Індії.

Коли у центрі Рівного відкриють новий супермаркет

Використовували в Німеччині, Болгарії і навіть Афганістані”, – каже знавець.
А нині возять пасажирів лише у Рівному. Тож аби прокататися на раритеті, киянину Ярославу з 7-річним сином Аскольдом довелося їхати сюди спеціально зі столиці. “Я своєму сину пообіцяв, що звожу до Рівного і покатаю на тролейбусі, на якому катався, коли був як він”, – каже чоловік.

Залишився на ходу і тролейбус, який у 1974 році першим відкривав рух у Рівному. Він є найстарішим в Україні, який діє, кажуть знавці. “Багато людей не вірить, що це саме він, але я засвідчую, що це саме той тролейбус”, – додає Антон Бриних.

З Рівного до Києва запустили додатковий поїзд

Та цей раритетний “рогатий”, на відміну від своїх трохи молодших братів, виїжджає на вулиці лише на екскурсії. Адже саме з таким тролейбусом у багатьох і асоціюється Рівне. У Мережі навіть жартують, що за століття місто може змінитися всіляко, але такі тролейбуси з його вулиць точно не зникнуть.


Щасливе Рівне