08.12.2020, 15:30

Українцям продовжать видавати "теплі кредити" у 2021 році

«Теплі кредити» видаватимуть і у 2021 році
В Україні продовжено на 2021 рік програму «теплих кредитів» для власників індивідуальних будинків. Про це повідомив заступник Голови Держенергоефективності Юрій Шафаренко.

Перелік обладнання, на яке можна залучати «теплі кредити», розширено і доповнено системами накопичення енергії, інтелектуальними лічильниками електроенергії, електрозарядками для авто.

Прийнято закон і підготовлено ​​концепцію і план заходів для впровадження ринку зелених облігацій. Це новий для країни вид цінних паперів, що дозволить залучати фінансування в масштабні проекти екологічного спрямування. Потенціал цього ринку в Україні оцінюється в 36 млрд доларів до 2030 року.

Раніше повідомлялося, що Міністерство енергетики пропонує виділити на програму “теплих кредитів” 150 млн в проекті бюджету на 2021 рік.

Як отримати “теплий кредит” фізичній особі:

знайти потрібний товар з допустимого переліку і взяти у продавця рахунок-фактуру;

звернутися з рахунком в Ощадбанк і подати заявку на оформлення «теплого кредиту». Банк перевірить благонадійність позичальника і постачальника, а також товар на відповідність вимогам державної програми;

якщо кредит схвалено, то оплатити перші 10% суми, після чого банк перекаже гроші продавцю;

продавець доставляє (встановлює) товар і підписує з клієнтом акт прийому-передачі;

звернутися з актом в банк, який зніме копії і відправить їх разом із заявкою на компенсацію в держагентство з питань енергоефективності;

агентство розрахує розмір компенсації і через кілька місяців перекаже гроші банку. Банк перекаже гроші на рахунок клієнта, і так тіло кредиту зменшиться на суму компенсації.