08.12.2020, 19:00

Куди звертатися, якщо період навчання не хочуть зараховувати до трудового стажу

Важливо пам'ятати - при врахуванні навчання у стаж йде тільки період до 1 січня 2004 року.
Органи Пенсійного фонду України зобов’язані зараховувати для призначення пенсії період проходження навчання. Проте є виключення:

"Відповідно до пункту «д» частини третьої статті 56 Закону України «Про пенсійне забезпечення» до стажу роботи зараховується навчання у вищих і середніх спеціальних навчальних закладах, в училищах і на курсах по підготовці кадрів, підвищенню кваліфікації та перекваліфікації, в аспірантурі, докторантурі і клінічній ординатурі".


Час навчання у зазначених закладах після 1 січня 2004 року (якщо особа не працювала) не зараховується до страхового стажу, оскільки студенти
не підлягають загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню.

Якщо відповідний період навчання не записано до трудової книжки, слід звернутися до органу Пенсійного фонду України та надати копію диплому, (посвідчення, свідоцтва) про здобуття відповідної освіти або уточнюючу довідку з місця навчання, яка підтвердить період навчання особи.

Якщо особі відмовляють у цьому, необхідно звертатись до суду та оскаржувати дії органів Пенсійного фонду України, зобов’язуючи їх зарахувати відповідний період.

До слова у Дніпропетровській області чоловік звернувся в суд через неврахований стаж і виграв справу.

Щасливе Рівне
Бесплатка

Панасюк
Автовикуп


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net