Дивовижна історія життя Андрія Первозванного
З грецької ім’я Андрій перекладається як «мужній». Історія приходу святого Андрія до Христової віри була непростою. Намагаючись знайти відповіді на свої духовні питання, майбутній апостол спочатку пішов за Іоаном Предтечею, який проповідував на берегах Йордану. Та ось Сам Христос прийшов, щоб охреститися від Іоана. Закликавши Андрія та його земляка з Вифсаїди Іоана Зеведеєвого, Месія покликав їх стати Його учнями. Пізніше до апостолів приєднався і брат Андрія Петро. Ще деякий час вони проводили зі своїми сім’ями, рибалили, як і раніше. Проте згодом Господь сказав до них: «Ідіть за Мною, і Я зроблю вас ловцями людей». Після цих слів для учеників Христових не було нічого важливішого в світі, аніж слухати слово Боже, проповідувати і виконувати його.
У «Повісті минулих літ» розповідається про подорож апостола Андрія українськими землями та його передбачення про те, що на горах у верхів’ї Дніпра «засяє благодать Божа, буде місто велике, і багато церков воздвигне тут Бог». Київський собор 1621 року ствердив апостольське походження християнства на українських землях: «Святий апостол Андрій – перший архієпископ Константинопольський, патріарх Вселенський і апостол Український. На київських горах стояли ноги його, і очі його Україну бачили, а уста благословляли, і насіння віри він у нас насадив. Воістину Україна нічим не менша від інших східних народів, бо і в ній проповідував апостол». Тому ми шануємо апостола Андрія Першозваного як основоположника Церкви Христової в Україні.
Святий апостол зазнав мученицької смерті у грецькому місті Патри. Хрест, на якому його розпинали, був у вигляді букви «X». І до нашого часу така форма хреста називається «андріївською». Два дні висячи на хресті, апостол безупинно молився та повчав своїх учнів. Перед смертю святого Андрія осяяло невимовне світло, і так у сяйві апостол Христів покинув це тимчасове життя. Про діяння святого апостола Андрія свідчать численні реліквії, пов’язані з його служінням. Як стверджують, у Києві в Успенському соборі Києво-Печерської лаври віками зберігався пояс апостола Андрія – його довжина була одиницею вимірювання для зодчих майже до XVII ст. А на тому місці, де апостол поставив перший хрест, у 1212 році споруджено дерев’яну церкву Воздвиження Чесного Хреста Господнього. Також привертає увагу Андріївська церква, що знаходиться на початку Андріївського узвозу Києва, де від 2018 р. діє Ставропігія Вселенського Патріархату.
Про це йдеться на офіційній сторінці ПЦУ в мережі Фейсбук
28-річний поліцейський повернувся із полону
28-річний поліцейський Олександр Осипов після практично трьох років полону, нарешті вдома.
переглядів: 194
У Рівному відкриється фотовиставка «Світло і тінь: фокус на людині»
Уже за кілька днів рівняни зможуть відвідати особливу фотовиставку, яка порушує глибокі питання людської природи. Відома рівненська мисткиня Дежа Брют представить свою нову експозицію «Світло і тінь: фокус на людині».
переглядів: 173
Рівняни представлятимуть Україну на чемпіонаті Європи
У Львові завершився Чемпіонат України з боротьби самбо серед кадетів, юнаків та юніорів, який тривав з 26 по 31 січня.
переглядів: 210
У Кам’янці-Подільському стався вибух поблизу місцевого ТЦК
Сьогодні, 5 лютого, близько 13:00 години в Кам’янці-Подільському біля приміщення місцевого ТЦК стався вибух.
переглядів: 197
У Рівному запрошують на дитячу симфонію
Для юних слухачів творчий колектив Рівненської обласної філармонії приготував прем'єру. Це дитяча симфонія «МУЗИЧНА КРАМНИЧКА ЦВІРКУНА-ВІРТУОЗА».
переглядів: 185