Дивовижна історія життя Андрія Первозванного

З грецької ім’я Андрій перекладається як «мужній». Історія приходу святого Андрія до Христової віри була непростою. Намагаючись знайти відповіді на свої духовні питання, майбутній апостол спочатку пішов за Іоаном Предтечею, який проповідував на берегах Йордану. Та ось Сам Христос прийшов, щоб охреститися від Іоана. Закликавши Андрія та його земляка з Вифсаїди Іоана Зеведеєвого, Месія покликав їх стати Його учнями. Пізніше до апостолів приєднався і брат Андрія Петро. Ще деякий час вони проводили зі своїми сім’ями, рибалили, як і раніше. Проте згодом Господь сказав до них: «Ідіть за Мною, і Я зроблю вас ловцями людей». Після цих слів для учеників Христових не було нічого важливішого в світі, аніж слухати слово Боже, проповідувати і виконувати його.
У «Повісті минулих літ» розповідається про подорож апостола Андрія українськими землями та його передбачення про те, що на горах у верхів’ї Дніпра «засяє благодать Божа, буде місто велике, і багато церков воздвигне тут Бог». Київський собор 1621 року ствердив апостольське походження християнства на українських землях: «Святий апостол Андрій – перший архієпископ Константинопольський, патріарх Вселенський і апостол Український. На київських горах стояли ноги його, і очі його Україну бачили, а уста благословляли, і насіння віри він у нас насадив. Воістину Україна нічим не менша від інших східних народів, бо і в ній проповідував апостол». Тому ми шануємо апостола Андрія Першозваного як основоположника Церкви Христової в Україні.
Святий апостол зазнав мученицької смерті у грецькому місті Патри. Хрест, на якому його розпинали, був у вигляді букви «X». І до нашого часу така форма хреста називається «андріївською». Два дні висячи на хресті, апостол безупинно молився та повчав своїх учнів. Перед смертю святого Андрія осяяло невимовне світло, і так у сяйві апостол Христів покинув це тимчасове життя. Про діяння святого апостола Андрія свідчать численні реліквії, пов’язані з його служінням. Як стверджують, у Києві в Успенському соборі Києво-Печерської лаври віками зберігався пояс апостола Андрія – його довжина була одиницею вимірювання для зодчих майже до XVII ст. А на тому місці, де апостол поставив перший хрест, у 1212 році споруджено дерев’яну церкву Воздвиження Чесного Хреста Господнього. Також привертає увагу Андріївська церква, що знаходиться на початку Андріївського узвозу Києва, де від 2018 р. діє Ставропігія Вселенського Патріархату.
Про це йдеться на офіційній сторінці ПЦУ в мережі Фейсбук

Ансамбль сучасного танцю «Етика» гідно представив Рівне на фестивалі в Італії

Ансамбль «Етика» повернувся з Італії, де виступив на Міжнародному фестивалі «Mare Adriatic» у місті Лідо ді Єзоло. Танцівники привезли з собою море вражень, нове натхнення та теплий прийом італійської публіки.
переглядів: 191
Що обіцяють зірки 24 червня: рішення для Дів, новини для Левів і зміни для Близнюків

24 червня, обіцяє багатьом знакам Зодіаку день під знаком інтуїції, рішучості та несподіванок. Для одних це час змін, для інших — можливість відпочити або переглянути плани. Астрологи радять бути уважними до дрібниць і не поспішати з рішеннями.
переглядів: 169
«Коли лунав гімн — серце завмирало»: шеф з Рівного готує страви для допомоги фронту

В умовах війни кулінарія набуває нових сенсів. Вона стає мовою вдячності, інструментом підтримки та формою культурної дипломатії. Саме з такою ідеєю працює волонтерська ініціатива Save Ukraine Team, яка працює з 2014 року на чолі з Антоніною Захаровою та Оленою Коваленко.
переглядів: 543
У Рівному відбулося загальноміське свято «ВИПУСКНИК – 2025» для понад півтори тисячі випускників

На стадіоні «Авангард» у Рівному відбулося загальноміське свято «Випускник – 2025». Цей день став особливим і хвилюючим для сотень юнаків та дівчат, які завершили навчання у школах міста.
переглядів: 370
У Рівному оновили вхідні зони ліцеїв «Гармонія» та №2

Комунальні служби завершили ремонт вхідних груп у двох навчальних закладах Рівного. Роботи виконані з урахуванням безпеки та комфорту учнів, батьків і працівників ліцеїв.
переглядів: 263