Дивовижна історія життя Андрія Первозванного
З грецької ім’я Андрій перекладається як «мужній». Історія приходу святого Андрія до Христової віри була непростою. Намагаючись знайти відповіді на свої духовні питання, майбутній апостол спочатку пішов за Іоаном Предтечею, який проповідував на берегах Йордану. Та ось Сам Христос прийшов, щоб охреститися від Іоана. Закликавши Андрія та його земляка з Вифсаїди Іоана Зеведеєвого, Месія покликав їх стати Його учнями. Пізніше до апостолів приєднався і брат Андрія Петро. Ще деякий час вони проводили зі своїми сім’ями, рибалили, як і раніше. Проте згодом Господь сказав до них: «Ідіть за Мною, і Я зроблю вас ловцями людей». Після цих слів для учеників Христових не було нічого важливішого в світі, аніж слухати слово Боже, проповідувати і виконувати його.
У «Повісті минулих літ» розповідається про подорож апостола Андрія українськими землями та його передбачення про те, що на горах у верхів’ї Дніпра «засяє благодать Божа, буде місто велике, і багато церков воздвигне тут Бог». Київський собор 1621 року ствердив апостольське походження християнства на українських землях: «Святий апостол Андрій – перший архієпископ Константинопольський, патріарх Вселенський і апостол Український. На київських горах стояли ноги його, і очі його Україну бачили, а уста благословляли, і насіння віри він у нас насадив. Воістину Україна нічим не менша від інших східних народів, бо і в ній проповідував апостол». Тому ми шануємо апостола Андрія Першозваного як основоположника Церкви Христової в Україні.
Святий апостол зазнав мученицької смерті у грецькому місті Патри. Хрест, на якому його розпинали, був у вигляді букви «X». І до нашого часу така форма хреста називається «андріївською». Два дні висячи на хресті, апостол безупинно молився та повчав своїх учнів. Перед смертю святого Андрія осяяло невимовне світло, і так у сяйві апостол Христів покинув це тимчасове життя. Про діяння святого апостола Андрія свідчать численні реліквії, пов’язані з його служінням. Як стверджують, у Києві в Успенському соборі Києво-Печерської лаври віками зберігався пояс апостола Андрія – його довжина була одиницею вимірювання для зодчих майже до XVII ст. А на тому місці, де апостол поставив перший хрест, у 1212 році споруджено дерев’яну церкву Воздвиження Чесного Хреста Господнього. Також привертає увагу Андріївська церква, що знаходиться на початку Андріївського узвозу Києва, де від 2018 р. діє Ставропігія Вселенського Патріархату.
Про це йдеться на офіційній сторінці ПЦУ в мережі Фейсбук
Яке грошове забезпечення можуть отримати поранені
Військовослужбовцям Збройних Сил, які лікуються після поранення (контузії, травми або каліцтва), пов’язаного із захистом Батьківщини, гарантовано грошове забезпечення.
переглядів: 112
Рівненщина прощається із полеглим Героєм
Додому «на щиті» повернувся захисник Василь Чайковський з Дубенщини.
переглядів: 221
7 простих, але дієвих психологічних прийомів, які змінять ваш світогляд
Вони допоможуть зробити ваше життя яскравішим, наповнити його змістом, мудрістю та гармонією. Вони здатні не лише перевернути ваше сприйняття світу, а й подарувати новий погляд на себе та оточуючих.
переглядів: 150
Передріздвяний гороскоп на вихідні 21-22 грудня 2024
Ознайомтеся з гороскопом Таро на 21-22 грудня для всіх знаків зодіаку. Деякі знаки замість того, щоб зосередитися на підготовці до свят, будуть думати лише про кохання. Інші ж у передріздвяному хаосі забудуть про проблеми зі здоров’ям. Це може доставити їм багато турбот.
переглядів: 651
У Рівному вшанували пам’ять Героя Віталія Костюка
20 грудня 2024 року на фасаді Рівненського ліцею №2 відкрили меморіальну дошку на честь Віталія Костюка – випускника навчального закладу, який загинув, захищаючи Україну.
переглядів: 330