Перевзуваємо авто: коли міняти літню гуму на зимову
Коли перевзувати машину на зиму
І хоча шини називаються зимовими, це не означає, що для їхньої експлуатації потрібно чекати снігу. Взувати машину в зимову гуму потрібно з приходом перших похолодань: а саме, коли температура опускається нижче 7°C і не піднімається вище цього показника протягом трьох днів. Найчастіше такий температурний режим припадає в Україні на початок листопада. При цьому існує неписане правило, згідно з яким, якщо температура повітря опускається нижче -5°C, їзда на літніх шинах категорично заборонена.
Що говорить закон
Перевзування автомобіля – питання, яке ніяк не регулюється на законодавчому рівні. Однак від цього воне не позбавлене своєї важливості: перевзувати автомобіль потрібно, оскільки це, в першу чергу, стосується безпеки – самого водія, пасажирів, а також пішоходів та інших учасників дорожнього руху.
Для чого взагалі перевзувати машину на зиму
Основний матеріал, з якого виготовляються автомобільні покришки, – це гума. Проблема в тому, що при низьких температурах вона твердіє і втрачає еластичність. А це призводить до поганого зчепленню з асфальтом і, як наслідок, нестабільності автомобіля. Зимові ж шини в цьому відношенні більш безпечні, оскільки при їхньому виробництві використовуються більш м’які компаунди, які запобігають затвердінню гуми при низьких температурах. У гумову суміш додають діоксид кремнію – він допомагає зберігати еластичність гуми при мінусових температурах і забезпечує максимальне зчеплення на снігу та льоду. Як це виражається на практиці? Простий приклад – на льоду у автомобіля із зимовими шинами гальмівний шлях набагато коротший, ніж у машини, яка взута в літні шини.
Особливості експлуатації зимових шин
Зимові автомобільні шини зношуються повільніше, ніж літні – часто їх вистачає на 3-4 сезони (при активній їзді). При цьому важливо стежити за глибиною протектора – у зимової гуми він повинен становити не менше 4 мм (рекомендована величина).
Деякі водії вважають, що якщо взимку доводиться їздити нечасто, то купувати зимову гуму не варто. Це неправильна і дужа небезпечна точка зору, яка часто призводить до фатальних наслідків. Кожен водій повинен розуміти, що його життя і життя інших людей на дорозі прямо залежить від того, яка гума встановлена на автомобілі.

Як боротися з яблуневою плодожеркою: найефективніші методи захисту саду

Яблунева плодожерка – один із найнебезпечніших шкідників плодових культур. Крім яблуні та груші, пошкоджує плоди сливи, аличі, абрикоса, черешні, персика і деяких інших культур, але найбільшої шкоди завдає в насадженнях яблуні.
переглядів: 120
Ви робите це неправильно: як потрібно міряти тиск?

Лікарі розповіли про три найчастіших помилки пацієнтів при вимірюванні артеріального тиску.
переглядів: 383
Сніданок за 10 хвилин: готуємо яєчню за французьким рецептом

Цікавий варіант приготування звичної яєчні.
переглядів: 940
14 травня: яке сьогодні свято та хто відзначає день ангела

Сьогодні православні християни в Україні за новим стилем вшановують пам'ять святого мученика, провидця і чудотворця Ісидора.
переглядів: 452
Банківські кредити готівкою: швидко, зручно, вигідно

Отримати гроші на будь-які потреби сьогодні можна буквально за лічені хвилини завдяки готівковим кредитам від банків. Це зручний фінансовий інструмент для вирішення побутових питань, здійснення великих покупок, покриття медичних витрат чи планування подорожей.
переглядів: 698