30.12.2020, 13:30

Як правильно вибрати шампанське на Новий рік

Святковий напій легко сплутати з ігристим вином
До Нового року залишаються лічені дні, а це означає, що українці вже почали планувати меню святкового столу. Хтось активно шукає рецепти нетрадиційних страв, інші спантеличено вибирають алкоголь. І якщо першу проблему ще можна якось вирішити, то як вибрати недороге, але якісне спиртне — завдання не з легких, інформує Ukr.Media. Експерти в області напоїв розповіли, про що важливо пам'ятати при покупці шампанського.

Як відрізнити шампанське від ігристого вина?

Деякі вважають, що зробити це досить важко, особливо, при різноманітті вибору. Насправді важливо розуміти, який напій де виробляється. Так, справжнє шампанське виготовляється виключно в провінції Шампань у Франції і за особливим "рецептом".

Є технологія, яка називається "шампанський метод" або "традиційний метод". Коли вторинне бродіння відбувається в пляшці, а не у великому резервуарі, як у більшості ігристих вин. Наприклад, італійського "Просекко".

Термін мінімальної витримки шампанського становить 12 місяців, що і є головною причиною його дорожнечі. У кращому випадку на ринок цей товар надійде через 15 місяців після початку його виготовлення. У порівнянні — ігристі вина готові до вживання вже через вісім-дев'ять тижнів.

Справжнє шампанське коштує дорого?

Якщо говорити про те, яке шампанське краще залежно від ціни, то тут немає конкретних критеріїв. А все тому, що приготований за оригінальним рецептом напій в принципі не може бути поганим.

Звичайно, є виробники більш високого статусу, є менш відомі, є кооперативи. Але для того, щоб в цьому розібратися потрібно бути справжнім цінителем шампанського. Якщо ви таким не є, то сміливо беріть будь-яку пляшку, де написано "Шампань".

Відповідаючи на питання, чи буває дешеве шампанське якісним, фахівці сміливо стверджують «так» і уточнюють, що до даного продукту в принципі не застосовується слово «недорогий». Ціна за пляшку даного виду алкоголю починається від 800-1000 гривень і то, якщо пощастить!

За великим рахунком, хороша пляшка шампанського коштує від 1400-1600 гривень. І це ми не говоримо про імениті бренди, які вкладають дуже багато грошей в маркетинг і рекламу. Ігристі вина на тлі цього будуть коштувати набагато дешевше, але є хороший вибір. Тому що ігристі вина мають аналоги за рахунок технології виробництва.

З'ясувалося, що при виробництві багатьох ігристих вин застосовується той самий «традиційний» метод. Наприклад, у Франції це Cremant, що виготовляється за межами Шампані, в Іспанії — Cava, Італії — Franciacorta.

А взагалі шукайте на пляшці напис "метод традиційний" або "метод класик" — це буде означати, що ваше ігристе вино виробляється за технологією шампанського методу. Якщо такого напису немає, то ваше вино не шампанське вже точно.

І на завершення ділимося невеликим лайфхаком: щоб швидко відкрити пляшку шампанського, не потрібно трясти її і намагатися викручувати пробку всіма доступними способами. Достатньо лише однією рукою притримувати пляшку за дно, іншою обхопити шийку і повертати посудину в одну і іншу сторону поперемінно, поки не відчуєте тиск пробки і обережно її вийняти.
купити смартфон Apple iPhone в Одесі, Україна


АвтовикупТріада

Профідок


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ