01.01.2021, 12:00

Українців у новому році чекає здорожчання комуналки

Українців чекає здорожчання комунальних послуг
Із січня здорожчає опалення, у середньому, на чверть. Також зросте і тариф на воду — на 10-15%. Подорожчає і доставка газу - до півтори гривні за кубометр. Буде і поетапне підвищення тарифів на електроенергію. Про нові ціни говорить нацрегулятор та Кабмін.

Більше заплатимо і за мобільний зв'язок. У 2021-му у тарифних пакетах майже усіх операторів ціни піднімуться в півтора-два рази. З нового року подорожчають і цигарки на 8-12 гривень. Також у січні заплановане чергове підвищення мінімальної зарплати. Що також потягне за собою збільшення усіх інших виплат, впевнені економісти.

«З 1 січня у нас новий держбюджет, а отже нові макропоказники. Ми можемо очікувати плавного підвищення цін на всі товари і послуги українського виробництва, знову транспорт, ну і послуги - тому що праця дорожчає», - повідомляє Михайло Крапивко, економічний експерт.

А ще Мінсоцполітики підготувало план підвищення й індексації пенсій. З 1 січня збільшать і зарплати вчителів - на 20%. У новому році курс гривні до основних валют суттєво не зміниться. І оскільки всі світові валюти знецінюються - можливі незначні коливання. Тому радять тримати свої гроші у різних валютах.

«Ми отримуємо той курс, який на сьогодні, ну максимум плюс 5-10%. Половину тримайте у доларах, половину у гривні, або половину в гривні, а другу половину діліть на долар і євро. І дійсно, треба мати з одного боку кубишку, з іншого більше заробляти», - ділиться економічний експерт Володимир Косюга.