15.01.2021, 18:40

У Рівному лунатимуть Ангельські труби та Сердечні струни

Саме під такою назвою у місті відбуватиметься фестиваль.
В концерті беруть участь: Олена МАЦЕЛЮХ – орган, Меланія МАКАРЕВИЧ – фортепіано, Ігор МАЦЕЛЮХ – флейта Пана, Анастасія Янцур – сопрано.

Програма концерту:
В.Гомес Ave Maria

Й.С.Бах Siciliana для органа та струнних

Й.С.Бах Концерт №1 in d-moll, BWV 1052 для ф-но та струнних

Й.С.Бах Оркестрова сюїта h-moll BWV 1067 для флейти Пана та струнних

О.Респігі Сюїта G-dur для органа та струннихФЕСТИВАЛЬ «ОРГАННИЙ СОБОР»

Починаючи з кінця 80-х років ХХ ст. органний зал Рівненської обласної філармонії є не лише осередком класичної музики, але й центром міжнародних культурних подій. Адресою Рівненського залу камерної та органної музики не випадково є вулиця Соборна 137. Адже тут по всій довжині вулиці розташувалися одразу 3 собори. На Соборній вже віками вирує духовне життя .

Тут розташований не тільки Свято-Покровський православний кафедральний собор і римо-католицький храм Святих Апостолів Петра і Павла та Божого Милосердя, але й неоготична кам’яна споруда храму Святого Антонія, спорудження якої було завершене у 1900 році за проектом архітектора К. Войцеховського. Його було зведено на місці декілька разів відновлюваного першого дерев’яного костелу Успіння Пресвятої Богородиці (сер. XVI ст.).

Але перед агресією комуністичного режиму та його боротьбою з релігією храм встояти не зміг. На початку 1950-х його остаточно закрили, майно розграбували, вежі центрально фасаду й унікальне внутрішнє оздоблення (вітражі, фрески, крипти, орган) знищили. Сама кам’яна споруда храму Святого Антонія була віддана під потреби кінотеатру.

Костел Святого Антонія не встояв, але збереглася його неймовірна неоготична архітектура, неповторна аура й унікальна акустика. Завдяки усьому цьому, а ще – ініціативі культурної інтелігенції Рівного та виготовленому моравською фірмою “Rieger-Kloss” (“Ріґер-Кльосс”) унікальному органу, який складається із 4000 труб, у храмі в 1987 році було відкрито Зал камерної та органної музики. Тепер тут постійно відбуваються концерти, а взимку – вже протягом кількох років – проходить Фестиваль «Органний собор». Слово СОБОР означає зібрання людей, але водночас відповідає і грецькому визначенню «церква».

Квитки в касі органного залу (каса працює з 18 січня)

Квитки можна замовити та забронювати за тел.: 0677501359, 0969631165.

Початок о 19.00, 26 січня.
Щасливе Рівне
Бесплатка

Панасюк
Автовикуп


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net