24.02.2021, 13:27

В ПЦУ оприлюднили свою позицію щодо вакцинації проти коронавірусу

Вакцинуватися чи ні? Це питання турбує багатьох.
В час, коли коронавірусна хвороба змінила життя людей, ставлення до матеріальних благ та інституцій, а також показала всю крихкість земного буття, цілком зрозумілим є суспільний запит і на позицію Церкви у цьому питанні.Свою позицію щодо щеплень наша Церква озвучила ще до початку пандемії, чітко наголосивши на тому, що у Православної Церкви України немає жодних заперечень щодо вакцинації в цілому як медичної процедури: вона не суперечить ані Божим заповідям, ані засадам християнської віри.
Водночас, Церква не буде примушувати будь-кого до вакцинації. Процедура вакцинації мусить бути добровільною та усвідомленою. Кожна людина вільна прийняти власне зважене та відповідальне рішення, яке буде спиратися на фахові висновки та рекомендації лікарів, медиків, спеціалістів, буде враховувати стан здоров‘я та інші важливі фактори.Ця позиція відповідає загальному вченню Церкви щодо лікування – закликаючи вірних дбати про здоров’я, Церква спонукає всіх дослухатися до лікарів, використовувати добрі засоби лікування, однак не може ані визначати, яке саме це має бути лікування у конкретному випадку чи якими саме засобами.
Відтак цілком очевидно, що Церква як інституція, священнослужителі, релігійні діячі не можуть і не повинні брати на себе відповідальність щодо сертифікації, якості, ефективності, умов транспортування і зберігання доз вакцини, правильності та доцільності для конкретної особи проведення процедури щеплення. Адже це – зона відповідальності системи охорони здоров’я та держави.

Про це йдеться у повідомленні на офіційній сторінці ПЦУ в мережі Фейсбук.
"Тому свідомо ставлячись до збереження власного здоров’я та здоров’я оточуючих, розуміючи, що людське життя є дар Божий та має велику цінність, кожен має підійти до цього питання відповідально, ретельно зваживши всі «за» і «проти», в той же час пам’ятаючи, що питання вакцинації не є виключно особистим – воно напряму стосується здоров’я всього народу і життя наших ближніх", - наголошується у повідомленні з ПЦУ.

Нагадаємо, записки в церкву можна подати через Інтернет. У Польщі уже зробили понад 2 мільйони щеплень проти коронавірусу
Щасливе Рівне