Як виростити деревце граната у домашніх умовах

Підготовка кісточок
Щоб сходи були хорошими, потрібен тільки стиглий плід, зеленувате насіння може не зійти. Видаляємо з плоду всю м'якуш і просушуємо протягом 48 годин. Така процедура є обов'язковою для запобігання загнивання. Перед посадкою насіння поміщаємо на два дні у звичайну воду: не холодну і не теплу, а кімнатної температури. За цей час її потрібно буде поміняти 3-4 рази (через кожні 12-14 годин). Поки кісточки відмочуються, приготуємо ємність і ґрунт для вирощування рослини. Багато плодів кімнатний гранат давати не буде, оскільки виросте мініатюрне деревце. Але зате воно порадує красивими рожевими квітами з неповторним запахом — буде, чим здивувати гостей.
Вибір посудини
Сіянці потрібно буде потім пересадити, на цьому етапі підійде широка ємність: відро, велика каструля, спеціальний ящик. Якщо насіння трохи, то підійде і квітковий горщик. Вважається, що гранату не потрібен особливий ґрунт (можна купити звичайну універсальну суміш для рослин). Проте, краще заповнити ємність піском і торфом в рівних пропорціях (50 на 50). Підійде і склад з піску, перегною і землі у співвідношенні 1:1:1.
Сівба
Перед посівом ґрунт зволожуємо і поглиблюємо в нього зерна на 2-3 сантиметри. Далі необхідно створити парниковий ефект, тому ємність з посадженими насінням накриваємо склом або плівкою. Найпростіший спосіб — накрити пакетом. Найкращий час для посіву цієї тропічної рослини — листопад і лютий. Саме ці місяці вважаються найбільш оптимальними для пророщування граната.

Пересадження
Перші паростки ви можете побачити вже через 7-10 днів, але якщо сходів не буде навіть через місяць або два — це не привід для занепокоєння. До появи сходів може пройти і пів року. Як тільки з'явилося кілька листочків, найбільші і здорові паростки пересаджуємо окремо в горщики. Краще вибрати такі, щоб в діаметрі вони були не менше 8-10 сантиметрів. Ґрунт підійде універсальний — той, що продається в магазинах для квітів.
Полив
Гранат не варто рясно поливати, просто потрібно стежити за тим, щоб ґрунт не пересихав. Дотримуючись усіх правил, через 8-10 місяців можна спостерігати цвітіння, а через 90 днів від появи квітів отримаєте і перше плодоношення.
“Медіація допомагає відокремити людину від проблеми”: інтерв’ю медіаторки з Острога [+ІНТЕРВ'Ю]

Ольга Шминдрук — адвокат, старший викладач кафедри цивільно-правових дисциплін в Національному університеті «Острозька академія» та медіатор. Експертка розповіла нам, що таке медіація та чому вона ефективна.
переглядів: 96
Три знаки Зодіаку, які ризикують залишитися самотніми

Астрологи кажуть, що три знаки Зодіаку, про які йдеться далі, найлегше з усіх можуть опинитися самотніми.
переглядів: 211
Дуже несподіваний день: гороскоп для всіх знаків Зодіаку на 10 квітня

Дізнайтеся, що підготували вам зірки на сьгодні.
переглядів: 164
10 квітня: яке сьогодні релігійне свято?

Сьогодні віряни вшановують пам'ять Преподобного Іларіона.
переглядів: 184
Президент нагородив медсестру з Рівненщини орденом

Учора військова медсестра з Острожчини Світлана Земліна отримала Орден Богдана Хмельницького ІІІ ступеня. Її нагородив в зоні ООС президент України Володимир Зеленський.
переглядів: 208
Тепер можна за добу змінити мобільного оператора, залишивши поточний номер

Спрощена процедура зміни мобільного оператора зі збереженням номера телефону запрацює з 1 грудня 2021 року. Мінцифри активно підтримувала її впровадження, адже це забезпечить зручний перехід між компаніями та покращить користувацький досвід абонентів.
переглядів: 207
Як на Рівненщині відзначатимуть 30-річчя Незалежності

Святкування не завершаться 24 серпня.
переглядів: 221
Коли вакцинуватимуть священнослужителів?

Оперативний штаб Міністерства охорони здоров’я України з вакцинокерованих інфекцій «прирівняв» священнослужителів до соціальних працівників.
переглядів: 217
На Рівненщині вже зробили 10 000 вакцинацій від коронавірусу

Дізнайтеся, хто отримав щеплення.
переглядів: 238
Чому у котів на передніх лапах 5 пальців, а на задніх 4

Дізнайтеся, чи з вашим улюбленцем все нормально
переглядів: 307