До 51 тис. грн: В Україні посилили відповідальность за порушення безпеки дорожнього руху
Закон посилює відповідальність за порушення правил дорожнього руху. Зокрема, збільшено штрафи за порушення правил користування ременями безпеки або мотошоломами, обмежень швидкості руху, проїзд на заборонний сигнал регулювання дорожнього руху, залишення місця дорожньо-транспортної пригоди, а також за керування транспортним засобом особою, яка не має відповідних документів на право водіння.
Також посилюється адміністративна відповідальність за порушення правил дорожнього руху пішоходами, велосипедистами та особами, які керують гужовим транспортом, і погоничами тварин.
Крім того, посилено відповідальність за керування транспортними засобами, річковими, морськими або маломірними суднами у стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння.

Штрафи для водіїв
Відповідно до закону, мінімальний штраф підвищили до 510 гривень, він призначається за: непристебнутий ремінь, відсутність шолома у мотоцикліста, неосвітлений номерний знак, розмови по телефону за кермом без гарнітури, порушення правил проїзду перехресть, зупинок, правил обгону, проїзд на заборонний сигнал світлофора.
За перевищення швидкості в населених пунктах більш ніж на 50 км / год і втеча з місця ДТП – штраф до 3,4 тисячі гривень.
За ненадання переваги в русі авто швидкої допомоги, поліції або аварійній службі – штраф до 680 грн.
За створення аварійної ситуації каратимуть штрафом у 1445 грн, а за порушення, яке призвело до ДТП – 850 грн.
Водіння авто без посвідчення – штраф 425 грн. Відсутність прав на керування авто – 3,4 тисячі грн. Якщо людину раніше позбавили прав – штраф 20,4 тис. грн.
У разі повторного порушення протягом року – штраф 40,8 тис. грн з позбавленням права керування транспортом на термін від 5 до 7 років і з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.
Якщо водій перебував у стані алкогольного сп’яніння – штраф в розмірі 17 тисяч грн з позбавленням водійських прав на рік.
За повторне порушення протягом року – 34 тисячі грн з позбавленням прав на три роки. Якщо водій порушить втретє – штраф 51 тис. грн, позбавлення прав на 10 років і конфіскація авто.
За ДТП в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння, в результаті якого потерпілий отримав травми середньої тяжкості, каратимуть позбавленням волі на строк до трьох років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк від трьох до п’яти років.
Якщо потерпілий отримав тяжке ушкодження – позбавлення волі на термін від 3 до 8 років (позбавлення прав від 5 до 8 років).
У разі смерті потерпілого – тюремний термін від 5 до 10 років (позбавлення прав на термін від 5 до 10 років). Якщо жертв ДТП кілька – позбавлення волі на термін від 7 до 12 років (позбавлення прав на термін від семи до десяти років).
Крім того, в законі прописано, що порушник, якого поліція зловить п’яним за кермом вдруге за рік, може бути заарештований на місці.
Також документ дає змогу поліцейським використовувати засоби відеозапису, з обов’язковим долученням таких матеріалів до протоколу про адміністративне правопорушення.
Законом передбачається можливість зупинки транспортного засобу поліцейським для огляду водіїв з використанням спецзасобів для перевірки на стан сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Зеленський, штраф для водіїв, порушення ПДР, ПДР, нові правила ПДР
У Львові з 15 по 18 травня триватимуть масштабні безпекові заходи

У Львові з 15 по 18 травня триватимуть масштабні контррозвідувальні (безпекові) заходи, спрямовані на посилення безпеки у місті. До проведення операції залучені Служба безпеки України (СБУ), Національна поліція, Національна гвардія України та Військова служба правопорядку.
переглядів: 182
Євробачення-2025: сьогодні в Базелі відбудеться другий півфінал

У четвер, 15 травня, шанувальники пісенного конкурсу "Євробачення" з усього світу з нетерпінням чекають на другий півфінал 69-го за рахунком пісенного форуму. Шоу розпочнеться о 22:00 за київським часом у швейцарському місті Базель, де 16 країн-учасниць боротимуться за омріяну путівку до гранд-фіналу.
переглядів: 204
Українцям повернуть гроші за газ: що для цього потрібно

Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» пояснила, як діяти споживачам, які помилково переказали кошти за газ на неправильний рахунок.
переглядів: 358
Тарифи на світло та газ: що зміниться у 2025 році та коли можливе подорожчання

Українцям розповіли, чи подорожчає найближчим часом світло та газ.
переглядів: 411
Знижки від АТБ: що українці можуть купити дешевше на 50%

Інфляція продовжує впливати на ціни в Україні, змушуючи споживачів шукати можливості для економії на продуктах харчування. Відмінним способом зберегти бюджет є стеження за акційними пропозиціями в популярних супермаркетах.
переглядів: 399