26.03.2021, 09:20

Через скаженого кота мешканці Рівненщини сидітимуть на карантині 60 діб

У Семидубській громаді оголосили карантин через сказ у домашнього кота.
Про це повідомляє сайт Дубенської райдержадміністрації.

"У зв'язку з виявленням випадку сказу на Дубенщині 23 березня під керівництвом голови Дубенської РДА Всеволода Пекарського проведено засідання районної Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії.

На засіданні заслухано інформацію начальника Дубенського міськрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби Івана Лопуги про підтвердження випадку сказу в домашнього кота у селі Семидуби.

Днями кіт захорів, господиня його лікувала, та все ж тварина померла. Власниця запідорзла у тварини сказ та звернулася до фахівців ветеринарної служби, якими й було підтверджено хворобу.
Рішенням комісії від 23.03.2021 року в селі Семидуби введено карантин на 60 діб. До загрозливої зони також потрапляють села в радіусі 10 км.",
- йдеться у повідомленні пресслужби районної адміністрації.


До зняття карантинних обмежень на неблагополучній на сказ території та загрозливій зоні забороняється: проведення заходів із залученням тварин, вивезення за межі вказаних вище зон собак, котів і диких тварин.

Фахівці ветеринарної служби здійснюватимуть щоденний подвірний обхід та проводитимуть щеплення від сказу для котів і собак, в тому числі великої рогатої худоби. Зокрема, проведуть і дератизацію.