26.03.2021, 12:00

Дитячий омбудсмен розповів скільки дітей в Україні зіштовхнулися із сексуальним насильством у минулому році

У минулому році 25% дітей в Україні хоч раз потрапляли у ситуацію щодо сексуального насильства чи сексуальної експлуатації. Такі результати показали опитування 4700 дітей віком від 6-17 років.
Про це розповів Уповноважений президента з прав дитини Микола Кулеба в інтерв’ю виданню «Громадське».

«Хтось надсилав свої фотографії, хтось отримував пропозиції зустрітися і якісь можливо непристойні пропозиції. Найбільше дітей почали користуватися інтернетом у віці 6-8 років — це той вік, коли дитина ще не сформована, вона не розуміє небезпеку, вона не розуміє правил і батьки дуже часто також», — зазначив Микола Кулеба.

За його словами, близько 80% дітей вперше побачили сексуальний контент у віці 7-13 років і майже половина дітей — не розповіли про це. А з тих, хто розповіли — майже 80% поділилися цим з друзями.


«Отут батьки та вчителі програють стосовно довірливих стосунків. Оскільки дитина знає, що про це вона вільно може поговорити з друзями, а батьки її чи насварять, чи пристидять, чи заборонять користуватися інтернетом надалі. Тобто, діти не довіряють і вважають, що дорослі їм нічим в цьому не допоможуть», — сказав Кулеба.

За даними дослідження, яке провів Національний центр зниклих та експлуатованих дітей США (NCMEC), Україна є одним з головних трафікерів дитячої порнографії у світі. На думку дитячого омбудсмена таку статистику має змінити ухвалений закон про посилення відповідальності за дитячу порнографію. Так, відтепер навіть перегляд дитячої порнографії та зберігання такої продукції вважатиметься злочином.

Нагадаємо, 12 березня президент України Володимир Зеленський підписав закон, який посилює покарання за виробництво та поширення дитячої порнографії, а також за сексуальне насилля над неповнолітніми.

Закон передбачає введення положень Ланцаротської конвенції в українське законодавство. Зокрема в законі з'являться кілька нових статей про покарання за домагання дитини, розповсюдження дитячої порнографії та захист дитини, яка постраждала від сексуального насильства.
Щасливе Рівне