26.03.2021, 23:01

Топ напрямів для віддаленої роботи в IT

Незважаючи на пандемію COVID-19 та карантин, необхідність в програмістах на ринку праці не падає – деякі компанії навіть починають набирати більше спеціалістів. Особливо це стосується віддаленої роботи та фрілансу.
Однак, щоб отримати комфортну та цікаву вакансію, кандидатам необхідно мати певні навички, ключові для сфери IT:

• високий рівень володіння хоча б однією мовою програмування
• інтегрована середа розробки (IDE) для максимізації продуктивності програміста, надавши йому пов'язані інструменти розробки зі схожими інтерфейсами як одну програму, в якій відбуватиметься весь процес розробки й яка надає необхідні функції для модифікації, компілювання, розгортання та налагодження програмного забезпечення.
• популярні бази даних на кшталт Microsoft SQL Server, Oracle Database та MySQL
• основи тестування програмного забезпечення
• основи безпеки програмного забезпечення

Існує чимало факторів, які мотивують розробників переходити на віддалений режим роботи – гнучкий графік, можливість подорожувати та працювати в комфортних для себе умовах. Але які саме напрями на сьогоднішній день найбільш актуальні в сфері remote IT jobs?

UX-дизайн


Професійні UX-дизайнери активно вивчають поведінку користувачів та вирішують задачі, не зосереджуючись на естетиці. Серед необхідних навичок для UX-дизайнера – вміння дослідити та ідентифікувати цільову аудиторію, структурувати контент та цікаво презентувати інформацію в візуальному форматі.

Щоб досягти успіху та обійти конкурентів, UX-дизайнеру знадобиться розвинута емпатія, розуміння моделей поведінки користувача та талант у вирішенні задач.

Cloudта DevOps спеціалісти


Розробники DevOps та Cloud архітектори – це багатопрофільні спеціалісти, що поєднують сферу розробки програмного забезпечення, та IT-операції на кшталт розгортання ПЗ. Зазвичай DevOps спеціалістами стають колишні інженери ПЗ або системні адміністратори з досвідом в тестуванні ПЗ, управлінні проєктами та знанням циклів розробки програмного забезпечення (SDLC).

Саме тому DevOps не обійтись без досвіду роботи з інструментами управління джерел, безперервною інтеграцією та розгортанням, а також інструментами управління конфігурацією та хмарними платформами. На додачу до цього, інженерам потрібні розвинуті навички спілкування, щоб поєднувати команди, що займаються розробкою та іншими ІТ-операціями та забезпечувати співпрацю в колективі.

Тестування ПО


Вміння помічати деталі, технічний досвід та аналітичні навички – ось що в першу чергу знадобиться інженерам-тестувальникам ПЗ. Їм доведеться працювати з різними користувачами на різних стадіях розробки проекту, отже гарне вміння спілкуватися та доносити свою думку також є дуже важливим елементом. Саме тестувальники допомагають QA-експертам презентувати інформацію доступно для всіх клієнтів.

Бізнес-аналітика


Робота бізнес-аналітика не обмежується збором інформації щодо вимог та перетворенні її на завдання для команди розробників ПЗ. Бізнес-аналітики також проводять стратегічний аналіз з ключовими користувачами проєкту для створення стратегій щодо розробки нового функціоналу або покращення вже існуючого.

До того ж ці експерти працюють з документацією та іноді створюють прототипи, щоб передати суть бізнес-ідеї команді розробників. Їх типовий робочий день складається з взаємодій з клієнтами, власниками продукту, розробниками, UX-дизайнерами та іншими членами команди.

Якщо ви хочете спробувати себе у віддаленій роботі, EPAM Anywhere може запропонувати багато цікавих вакансій в сфері IT. Спеціалісти отримують можливість працювати в міжнародних проєктах в різних індустріях: від роздрібної торгівлі до інформаційних та фінансових технологій.
Щасливе Рівне