Подати
оголошення

08.04.2021, 21:00

Українців можуть почати вакцинувати китайським препаратом CoronaVac

У МОЗ анонсували початок вакцинації від коронавірусу китайським препаратом CoronaVac
В Україні наступного тижня можуть почати прищеплювати від коронавірусу вакциною китайського виробника CoronaVac. Про це повідомив міністр охорони здоров'я України Максим Степанов.

За словами Степанова, які прозвучали в ефірі телеканалу Ukraine 24, вакцину CoronaVac зможуть застосовувати в країні після 10 квітня (субота). "Вакцина, згідно з усіма нашими нормативно-правовими документами, повинна пройти лабораторний контроль. Лабораторний контроль має певні терміни. Після 10 квітня він закінчиться – і відразу цю вакцину почнуть використовувати для щеплень», – сказав міністр.

У МОЗ, своєю чергою, зазначили, що вакцина вже знаходиться в Україні. Препарат відвантажили ще 25 березня. Йдеться про постачання 215 тисячі доз препарату з 1,915 мільйона замовлених доз.

Крім того, стало відомо, що Держлікслужба і Державний експертний центр МОЗ контролюють придатність вакцини.По закінченню повного лабораторного контролю вакцину препарат передадуть для застосування у людей.

"Вакцина CoronaVac є традиційною інактивованою вакциною - на основі "вбитого" вірусу. Її поставляють в однодозових шприцах, готових до ін'єкцій.
Фахівці університету імені Богомольця повідомили, що китайська вакцина CoronaVac має ефективність 83%.",- йдеться в повідомленні МОЗ.