Чому у котів на передніх лапах 5 пальців, а на задніх 4
Чому будову котячих лап називають природною досконалістю
Пристрій котячої лапи такий, що у кожного її пальчика і кожного кігтика є надійний захист. Волоски між пальчиками значно жорсткіші, ніж по всьому тілу, а в основі пальців — подушечки, вони досить пружні і на них відсутній волосяний покрив.
Кожен суглоб на котячій лапі надзвичайно рухливий, завдяки чому, рухи тварини такі граціозні. При цьому кішка швидко бігає, може взяти пристойну висоту і зробити стрибок на велику відстань. Крім того, всім відомо про немислимі кульбіти і піруети, на які здатні кішки.
Лапи кішки можна назвати досконалістю, яку задумала і реалізувала сама природа. А по рухових реакціях кішок можна сказати, що в порівнянні з будь-якими іншими ссавцям, вони найбільш стрімкі і точні.
Іноді у власників котів виникають питання і вони переживають — чи все нормально з їх вихованцем, коли виявляють, що на передніх лапах тварини п'ять пальців, а на задніх — тільки чотири. Ветеринари пояснили, що це зовсім не аномалія, а норма. Так було завгодно природі, щоб по ходу еволюції сформувати котячу лапу саме таким чином — найкращим для зручного і безшумного пересування на різній швидкості.
На передніх лапах 5 пальців, на задніх 4: а скільки має бути у здорового кота
Якщо кішка нормально сформована, то на її передніх лапах пальців буде 10, тобто, по 5 на кожній. При цьому, не всі в ряд, великий палець як би сам по собі, він розташований трохи вище інших і трохи далі.
Тварині великий палець на передній лапі допомагає при лазінні по деревах і при спуску з високої поверхні. Водночас під час звичайної ходьби він не бере ніякої участі.
Кількість пальців на задній котячій лапі — тільки чотири. Так природою передбачено, щоб кіт міг би пересуватися, не створюючи абсолютно ніякого шуму. Задні лапки кота, з гладкими подушечками, без будь-яких наростів, забезпечують тварині ходьбу швидку і граціозну.

Що означає аномальний розвиток лап у кішок
Коти і кішки з аномалією розвитку лап — це не відповідна котячій нормі кількість пальців на них. Однак це зовсім не захворювання і життю тварини через це нічого не загрожує.
Так, середньостатистичний кіт на всіх своїх чотирьох лапах має 18 пальців. Однак котяча аномалія — це не така вже рідкість, тому що 50% з усіх котів входять в категорію тих, кого відносять до аномального розвитку. При цьому підстав для переживань з цього приводу ніяких немає.
Найчастіше зустрічається таке порушення, коли у вихованця на передніх лапках не по 5 пальців, а по 6 або навіть по 7. Для кішки це ніяка не проблема, навпаки — це робить її тільки більш спритною.
Коли у кота пальців більше норми, це говорить про полідактію, зате він може пройтися по пухнастому снігу, як на снігоходах — не провалиться в замет. І плавати з таким діагнозом зручніше, і полювати, і з висоти стрибнути безпечніше.
Що стосується зовнішнього вигляду, то знову-таки: взуття їм спеціальне замовляти не доведеться, а тоді і проблем ніяких немає. А маленьке кошеня з такою аномалією швидше, ніж нормальне, заберуть в новий будинок — вони такі смішні і незграбні.
Буває і так, що пальців на передніх лапах тварини менше норми, тоді говорять про ектродактілію, і ця аномалія небезпечніша попередньої. На щастя, таких випадків буквально одиниці. Такий котик ходити буде погано, а ветеринари кажуть, що кожен крок йому ще й біль доставляє. А на вигляд така лапка — як клешня.

Аномальна кількість пальців у кішок на лапах і різне ставлення до них
У сучасному світі і в голову нікому не прийде робити проблему з того, що у кота на лапах пальців більше ніж годиться за нормою. Але це в сучасному світі, інша справа — ставлення до такої ситуації в давнину. Чомусь вона здавалася людям жахливою.
Бідних тварин аж до XVIII століття вважали слугами відьом і навіть самого диявола. Їх разом з господарями кидали в багаття. При цьому про те, що людина чаклун або чаклунка, здогадувалися саме по їх вихованцеві з аномалією в кількості пальців. В результаті страждали, як ні в чому не винні тварини, так і їх господарі.
Іншим вихованцям з такою ж аномалією, в давнину навпаки — щастило. Їх із задоволенням брали на борт корабля норвезькі моряки. Вони від своїх батьків і дідів знали, що коти з полідактією — кращі ловці щурів і мишей.
У американців здавна вважалося, що вихованець з аномалією в кількості пальців на лапах — це талісман удачі на майбутнє. Нічого не змінилося і сьогодні, тому таких кошенят з притулків забирають у першу чергу. Саме такий кіт був у Теодора Рузвельта, 26 президента США, а також у Ернеста Хемінгуея — письменника зі світовим ім'ям.

25 травня – День хіміка: історія свята, важливі відкриття та привітання

В останню неділю травня в Україні традиційно відзначається День хіміка – професійне свято працівників хімічної та нафтохімічної промисловості.
переглядів: 366
Борис Джонсон став батьком вдев'яте [+Фото]

Колишній прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон та його дружина Керрі Джонсон повідомили радісну новину: у подружжя народилася четверта спільна дитина – донька, яку назвали Поппі Еліза Джозефін Джонсон. Дівчинка з'явилася на світ ще 21 травня, але про це стало відомо сьогодні, 24 травня, з допису Керрі Джонсон в Instagram.
переглядів: 195
На Лебединці збирають книги для військових

Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека, що знаходиться на Лебединці, долучилася до важливої всеукраїнської акції "Бібліотека українського воїна".
переглядів: 307
Гороскоп на 25 травня 2025: День завершень, осяянь та сміливих рішень

Перевірте свій щоденний гороскоп на неділю, 25 травня 2025 року для всіх знаків зодіаку. Іноді найважливіше не кричить. Це приходить тихо, як передчуття. Як раптовий спалах у голові, який змушує тебе зупинитися на секунду довше, перш ніж щось сказати, перш ніж щось натиснути, перш ніж знову почати
переглядів: 364
У Рівному відкрили меморіальну дошку на честь полеглого Героя

Сьогодні, 23 травня, на фасаді Рівненської гімназії №19 відкрили меморіальну дошку на честь загиблого Героя – Сергія Сілюка.
переглядів: 498