11.04.2021, 15:09

Невдовзі Рівне отримає оновлений Статут територіальної громади

Експерти Ради Європи презентували напрацювання необхідних змін до Статуту.
Адже чинний Статут, яким користується громада, був затверджений у 2001 році і містить численні зміни у вигляді розрізнених рішень. До того ж, змінюється законодавство та з’являються нові інструменти діалогу влади з громадою.
Про це інформує Рівненська міська рада.

"Як відомо, участь громадян у процесах прийняття рішень, в тому числі на місцевому рівні, є основою функціонування справжнього демократичного суспільства та успішного розвитку громади. Адже коли громадяни знають, що мають змогу висловитись під час політичних обговорень та дійсно впливають на прийняття важливих питань та рішень, це сприяє найважливішому – розвитку довіри всередині громади, а отже – її гармонійному руху вперед. Саме для цього нам потрібен якісний Статут міста та інші інструменти громадської участі", - зазначає міський голова Рівного Олександр Третяк

Тож робоча група у складі керівництва міста, депутатів, представників громадськості та виконавчих органів зібралася, щоб обговорити та напрацювати конкретні пропозиції, яких вимагає час.

"Дуже приємно, що на моє прохання до роботи над оновленням Статуту долучилися провідні українські експерти Максим Лациба та Максим Лукінюк, які були делеговані від проєкту Ради Європи "Сприяння участі громадян у демократичному процесі прийняття рішень в Україні"" - додає очільник міста

До слова, кінцевий документ має містити та регламентувати такі інструменти громадської участі як громадські слухання, громадську експертизу, звіти депутатів та міського голови, електронні петиції, консультації з громадськістю, загальні збори, місцеву ініціативу.
Щасливе Рівне