14.04.2021, 07:50

Сплата податків через додаток "Дія", або нові можливості для ФОПів Рівненщини

Невдовзі запрацює нова функція для українських підприємців. Нові податкові послуги для бізнесу в мобільному застосунку та на порталі «Дія» презентуватимуть вже навесні на «Diia Summit».
Про це повідомляє Рівненська обласна державна адміністрація.

Найближчим часом на порталі та в застосунку «Дія» у розділі «Мої податки» для громадян будуть доступними:

- сплата податків і подання декларацій для ФОПів на спрощеній системі оподаткування,
- довідка про отримані доходи та сплачені податки,
- дані про платника податків і стан його розрахунків з бюджетом.

«Уже цієї весни на «Diia Summit» ми запускаємо електронний підпис у «Дії», який відкриває нові можливості для цифровізації послуг для бізнесу. Наш наступний крок - ми інтегруємо послуги податкової в «Дію», щоб створити для українців зручний і простий сервіс. Спільно з Державною податковою службою ми знайшли оптимальний підхід, як реалізувати в кілька кліків сплату податків і подання декларацій для ФОПів на спрощеній системі оподаткування як у застосунку, так і на порталі «Дія», - зазначає Віцепрем’єр-міністр України – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Процеси заповнення декларацій у «Дії» максимально автоматизовано. Система буде заповнювати за користувача всі поля так, що йому треба буде відповісти лише на 4 запитання. Наприклад, сьогоднішня декларація - це дві сторінки з більш ніж 30 полями.

Також через «Дію» українці отримуватимуть сповіщення про граничні строки оплати, наявність податкових зобов’язань або заборгованості. Це допоможе уникнути штрафів і зекономить кошти підприємців.

Крім того, відбудеться інтеграція «Дії» з банками. Завдяки цьому за згодою користувача «Дія» робитиме запит до банку і відбиватиме загальну суму надходжень за обраний звітний період з ФОП-рахунку або рахунків.

Важливо, що суму доходів бачитиме тільки користувач. «Дія» від імені користувача лише робить запит до банку й заповнює відповідне поле в декларації. Нагадаємо, що «Дія» не зберігає жодних персональних даних.

«Це сервіси, які забезпечують прозорість, простоту та зручність надання державних послуг громадянам. Відтепер сервіси будуть доступні на двох платформах в електронному кабінеті платника податків й у «Дії», — додає Олексій Любченко.