15.04.2021, 16:25

"У більшості наших людей низькі пенсії", - Мінсоцполітики

В Україні близько 1 мільйона застрахованих осіб користуються системою добровільних недержавних пенсійних накопичень.
Як пише Укрінформ, про це сказала міністерка соціальної політики України Марина Лазебна під час онлайн-презентації нової аналітичної довідки ООН про соціальний захист в Україні, з фокусом на пенсії.

«У 2003 році в Україні була запроваджена, трирівнева пенсійна система. Солідарна, яка є сьогодні в країні, вона працює, накопичувальна, другий рівень, не запроваджена в країні, працює тільки добровільний рівень. І знову ж таки, через недостатню увагу влади до цього рівня ми маємо те, що сьогодні добровільними накопиченнями користується лише 9% від кількості застрахованих осіб. Тобто приблизно 1 мільйон. Це дуже мало і це також недопрацювання влади, недостатня увага влади до розвитку добровільних накопичень», - розповідає Лазебна.

Вона нагадує, що сьогодні в Україні внески до Пенсійного фонду України платять 13 мільйонів українців, що працюють на користь 11 мільйонів пенсіонерів.

«Можливо, у 2016 році ніхто не міг відповісти, чи правильне рішення про зниження єдиного соціального внеску вдвічі. Всі думали, що відбудеться детінізація, збільшення робочих місць. Цього не сталося. Натомість ми маємо сьогодні два фактори: те, що недофінансовані соціальні фонди, там недостатньо коштів через це, і, крім того, ми спостерігаємо збільшення прибутків великого бізнесу, а кількість робочих місць не збільшилася», - нагадує міністерка.

Згідно з її словами, планували, що ресурс від зниження ЄСВ «буде спрямований на накопичувальну систему, тобто трансформується, на накопичувальні рахунки людей будуть відкладені певні кошти, але не сталося».

«У більшості наших людей низькі пенсії, і безумовно це питання справедливості. Сьогодні в нас майже 60% пенсіонерів отримують пенсію нижче 3 тисяч гривень», - додає Марина Лазебна.

Як відомо, згідно з інформацією Пенсійного фонду станом на 1 січня 2021 року в Україні зареєстровано 11,1 млн пенсіонерів, із яких 2,7 млн — працюючі.