Подати
оголошення

18.04.2021, 10:35

Бебі-бокси не будуть зараховуватися у "дитячі гроші": що варто знати рівненським мамам

Президент Володимир Зеленський підписав закон щодо покращення умов надання породіллям державної допомоги «пакунок малюка».

Підтримка сімей під час вагітності та після народження дитини є одним з першочергових завдань держави. З цією метою породіллям надається одноразова натуральна допомога у зв’язку з вагітністю та пологами – «пакунок малюка». Але на сьогодні на законодавчому рівні не закріплений орган, відповідальний за призначення та виплату такої допомоги.

Закон, що його підписав Президент, вирішує це питання, закріплюючи повноваження з призначення та виплати такого виду державної допомоги за органами соціального захисту населення за місцем проживання батьків (усиновлювачів, опікуна, піклувальника) новонародженого.


При цьому допомога «пакунок малюка» не зараховується до розміру допомоги при народженні дитини (41 280 гривень). Також цим законом закріплюється вартість «пакунка малюка» на рівні трьох розмірів прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, встановленого законом на дату оголошення про проведення конкурентних процедур закупівель.

Про це йшлося на брифінгу Рівненської ОДА.

Таким чином, підписаний Президентом закон створить більш сприятливі умови для підтримки жінок під час вагітності та після пологів і для державного захисту новонароджених.

Закон набирає чинності на наступний день після опублікування.