19.04.2021, 19:50

Де у Рівному можна пройти обстеження на сучасному рентген апараті?

Компактний та зручний рентген кабінет запрацював у інфекційному відділенні Рівненської центральної міської лікарні.
Як повідомляють в Рівннській ОДА, для його облаштування придбали мобільний та сучасний рентген апарат.


«Апарат закупили за державні кошти – 1 млн 350 тисяч. Сьогодні разом з народним депутатом України Олександром Ковальчуком оглянули рентген кабінет в інфекційному відділенні Рівненської ЦМЛ. Приміщення під медобладнання відремонтувала лікарня за кошти НСЗУ», - розповів голова Рівненської ОДА Віталій Коваль.

Рентген вкрай важливий для хворих на COVID-19, адже мобільний в застосуванні. Тобто апаратом можна під’їхати у палату до пацієнта та провести діагностику. А раніше, хворих з інфекційного відділення доводилося везти в центральний корпус.

Ще одна перевага рентген апарату – цифровий формат. Це дає можливість відразу на монітор виводити зображення і вже за короткий час встановлювати діагноз. Рентген кабінет теж відповідає усім сучасним вимогам. Зокрема, дотримання ядерної безпеки, адже він обшитий спеціальними металевими пластинами. Все для безпечної роботи, щоб ні пацієнти, ні лікарі не отримали шкідливого опромінення.

а словами керівника Рівненської міської лікарні Євгена Кучерука, наразі устаткування буде використовуватися в інфекційному відділенні.

«Загалом у міській лікарні 8 рентген апаратів. В інфекційному відділені потреба у ньому виникла із поширенням коронавірусу. Адже раніше пацієнтів із «інфекції» возили на діагностику в центральний корпус. Тому за кошти НСЗУ у відділенні зробили сучасний кабінет та придбали мобільний рентген апарат», - повідомив Євген Кучерук.

Голова ОДА Віталій Коваль додав, що обласна влада постійно працює над оновленням матеріально-технічної бази лікарень. Нагадаю, за державні кошти оновили ПЛР-лабораторії у 8 медзакладах області. Також очікують від Уряду 20 млн грн на закупівлю кисневих концентраторів.

Читайте також: Де на Рівненщині найбільше хворих на ковід: інфографіка
Щасливе Рівне