22.04.2021, 16:01

На Хмельниччині є церква - фортеця

У селі Сутківці, що на Хмельниччині, вже майже шість століть височіє унікальна церква-фортеця, що є одним із найдавніших взірців оборонних споруд Поділля.
Церква двоярусна, зведена у XV столітті у формі хреста із чотирьох циліндричних частин.

Храм побудували у готичному архітектурному стилі з бароковими рисами та формами. Але в 1894-му та 1903-му зовнішній вигляд святині намагалися «уніфікувати»: замінили стрункі гонтові дахи на бляшані й пологі. Але навіть зі стараннями, притаманними часам Російської імперії, уніфікувати усі храми за виглядом, ця святиня продовжувала вирізнятися не лише зовнішністю, а й історією. Через підвали храму колись можна було дістатися до Сутківського замку, а на другому ярусі храму й досі збереглися бійниці-машикулі – спеціальні оборонні архітектурні елементи середньовічних споруд.
Під час радянських антирелігійних гонінь церкву двічі закривали, півстоліття храм стояв занедбаний, а потім його нарешті повернули вірним. На початку 2000-х святиню почали реставрувати: повернули втрачені середньовічні форми, відновили покриття стін та почали відновлювати старовинні фрески.

За повідомленням з офіційної сторінки ПЦУ в мережі Фейсбук.

Нагадаємо, на Волині є духовна перлина.
Щасливе Рівне