Великдень 2021: рецепти найсмачніших пасок
Пропонуємо три рецепти пасок на Великдень, перевірені українськими господинями:
Рецепт паски від майстрині випічки Дарії Цвек
Складники:
1 кг борошна,
400 г молока,
10 жовтків,
100 г мокрих дріжджів,
200 г масла або маргарину,
300 г цукру,
100 г родзинок,
1/2 ч. лож. солі,
потерта цедра з 1 лимона.
Спочатку треба замісити опару. Дріжджі розводимо у теплому молоці і додаємо 100 г цукру і 200 г борошна. Все добре перемішати і поставити у тепле місце, щоб опара збільшилась удвічі.
Після того, як суміш підросте — додайте решту цукру, жовтки, ізюм, цедру з лимона, сіль і борошно. Замісити тісто до однорідності і наприкінці додати розтоплений, але охолоджений жир. Місити приблизно 10-15 хв., поки тісто не почне відставати від рук!
Тісто поставити у тепле місце, щоб збільшилось удвічі. Тоді його опустити і зачекати, щоб знову підросло. Розкласти тісто на 1/3 частини посудини і дати знову піднятись удвічі. Духовку нагріти до температури 200 градусів. Всадити паску і після 10 хв зменшити температуру до 170-160 градусів. Випікати ще 50 хв.
З тієї порції виходить 3 паски діаметром приблизно 18, 20 і 25 см.
Дарія Цвек звертала увагу на те, що борошна повинно бути рівно 1 кг, не більше (бо паска буде тугою) і не менше (бо паска опаде). І жир потрібно додавати обов’язково наприкінці!
Рецепт заварної паски від Любові Біріної, кулінарки із Коломиї:
Господиня зауважує, що такі паски довго не черствіють та не кришаться.
Борошно (100 г) залити киплячим молоком (250 г), ретельно розмішати, залишити охолонути.
Свіжі дріжджі (80 г) розвести в теплому молоці (250 г), додати цукор (1 ст.ложка). Накрити, залишити в теплому місці, щоб підійшло.
Змішати заварку з розчиною, дати підійти в теплому місці.
Цільні яйця (5 штук) та жовтки (5 штук) збити з цукром (200 г) добіла (як на бісквіт).
До опари додати яєчну суміш, борошно (1 кг), сіль (0,5 ч.ложки). Місити довго, до гладкого тіста. В кінці замісу поступово додати розм'якшене вершкове масло (200 г, не розтоплювати масло!) та 2 ст. ложки олії, ще раз добре вимішати.
Накрити та залишити підходити в теплому місці (без протягів).
Тісто, що підійшло, легко обімнути, залишити відпочити хвилин на 10. Поділити на порції в 200 г. кожну порцію змішати з родзинками (попередньо залити окропом) та шматочками пастили (попередньо легко обваляти в борошні). Помістити в одноразові паперові форми (діаметром 9 см). Накрити, дати підійти в теплому місці.
Вийшло 11 пасок.
Перед випічкою паски змастити яйцем та прикрасити виробами з прісного тіста.
Випікати в два прийоми (другу половину помістити в холодильник, що б не перекисло тісто) при 180 градусів без обдуву, в мене пеклися 40 хвилин.
Паска вдається солодкою, повітряною, а головне – не сухою!
Паска Олександрійська - одна з найулюбленіших серед українських господинь.
Опара: 1 л молока, 1 кг цукру, 500 г масла (холодного), 10 яєць, 3 жовтки, 150 г свіжих дріжджів. тісто: 400 г родзинок, 1 ч. ложка солі, 2–3 п. ванільного цукру, 2 ст. ложки коньяку, 2,5 кг борошна.
У теплому молоці розчинити дріжджі, додати злегка збиті яйця, порізане кубиками масло, цукор, перемішати (масло може залишитися невеликими шматочками), затягнути плівкою і залишити в теплому місці на 8–12 год (на ніч).
Додати в опару сіль, ванільний цукор, коньяк, родзинки. Зверху просіяти борошно, частинами вмішуючи його в тісто. Причому руки треба періодично змащувати олією. Вимісити м’яке, в’язке, липке тісто, трохи тугіше, ніж на оладки, але з руки порція тіста стікати не повинна. Затягнути плівкою і поставити в тепле місце на годину-півтори, поки воно не збільшиться вдвічі.
Розкласти тісто у формочки на 1/3 об’єму, почекати, поки воно виросте до 3/4 висоти форм. Поставити в попередньо розігріту до 180 градусів духовку. Випікати до готовності. Невеликі паски печуться близько 40 хв.
Готові паски дістати з духовки, витрусити з форм і дати охолонути на решітці.
Випікайте, смакуйте та святкуйте вдома!
пухка паска, рецепт, Олександрійська паска, паска Дарії Цвек, заварна паска, найсмачніша паска, споживач
Рівнянок запрошують на майстер-клас з пов’язування хусток
З нагоди відзначення Дня української хустки у Рівненському обласному краєзнавчому музеї відбудеться майстер-клас з традиційних способів пов’язування хусток.
переглядів: 33
Лісівники Рівненщини пропонують ялинки на будь-який смак: де придбати деревця легально?
Свято вже на порозі, і лісівники регіону готові до зустрічі Нового року! На Волині та Рівненщині виростили понад 100 тисяч новорічних дерев, з яких 40 тисяч вже готові до продажу.
переглядів: 73
Скільки мандаринів можна з'їсти без шкоди для здоров’я?
Мандарини – це справжній смаколик зимового сезону, що асоціюється зі святковим настроєм і теплом. Але окрім приємного аромату і смаку, ці цитрусові мають багато корисних властивостей для організму.
переглядів: 245
Дзвінки через Wi-Fi: як рівнянам бути на зв’язку у разі відсутності мобільного покриття
Завдяки технології VoWiFi (Voice over Wi-Fi) жителі Рівненщини, як громадяни усієї України можуть здійснювати голосові дзвінки через Wi-Fi-мережу навіть там, де мобільне покриття недоступне.
переглядів: 244
Без черг та метушні: отримати "тисячу Зеленського" можна через Укрпошту
Укрпошта повідомляє про старт виплат «Зимової єПідтримки» – одноразової державної допомоги, ініційованої Президентом України Володимиром Зеленським для підтримки громадян у складний зимовий період з 4 грудня 2024 року.
переглядів: 272