27.04.2021, 19:10

Як правильно доглядати за шерстю домашніх улюбленців?

Часто, заводячи домашнього улюбленця, ми не знаємо, на що погоджуємося.
Адже шерсть котів та собак, особливо, якщо вони постійно перебувають у квартирі чи будинку, є всюди: на підлозі, столі, вашому одязі чи в ліжку.
Тому давайте розбиратися у тому, як можна цього уникнути.

Скільки разів на тиждень потрібно вичісувати тварину?
Коти і собаки линяють двічі на рік: з зими на літо і з літа на зиму. Тому тварин потрібно акуратно вичісувати. Для цього існують спеціальні щітки, гребінці і пуходерки. Водночас вичісування тварини повинно бути досить регулярним — не рідше 1 разу на тиждень, і займати стільки часу, скільки буде потрібно для того, щоб це зробити максимально акуратно.

Чи можна купати котів і собак людськими шампунями?
Щоб викупати тварину, оптимально використовувати спеціальні шампуні для тварин, особливо якщо собака або кішка десь сильно вимазалися або мають нехарактерний запах. Для кішок і собак продаються окремі шампуні. Для густої довгої шерсті — одні шампуні, для короткошерстих тварин — інші.
Якщо спеціальні шампуні — це для вас дуже дорого, то можна викупати тварину за допомогою господарського мила: добре намилити і змити під душем. Якщо ви не прихильник господарського мила, то в крайньому разі можна використовувати звичайне дитяче мило.

Чи можна самому підстригти шерсть собаці?
Для стрижки потрібні спеціальні інструменти і пристосування, а ще навички. І тому людині, яка не знається на цьому питанні і не вміє стригти тварин, краще за це не братися. Потрібно звернутися або до професійних грумерів або в ветеринарні клініки, де теж працюють грумери, або в клініці вам порадять, як знайти хорошого фахівця.

Читайте також: Як підготувати кімнатні рослини до весни