23.05.2021, 16:25

У Мінську затримали Романа Прoтасевича. ЗМІ повідомляють - його можуть стратити

Зображення з NEXTA у Телеграм

В столиці Білорусі затримали опозиційного журналіста, колишнього редактора видання NEXTA Романа Протасевича.
У Національному аеропорту Мінська здійснив аварійну посадку літак компанії Ryanair, борт прямував з Афін до Вільнюса. Та потім несподівано подав сигнал лиха і поміняв курс. Передувало цьому повідомлення про замінування.


Зображення з NEXTA у Телеграм
Зображення з NEXTA у Телеграм


Після перевірки, бомбу не знайшли, пасажирів відправили на повторний огляд. Серед них був редактор телеграм-каналу «Білорусь головного мозку», колишній редактор Nexta, журналіст Роман Протасевич.

Про це повідомляє Nexta у Telegram.

"Перед вильотом він повідомив, що помітив за собою стеження. У Білорусі Роману загрожує смертна кара", - йдеться у повідомленні.

Фото з Фейсбук сторінки Романа Протасевича
Фото з Фейсбук сторінки Романа Протасевича


Повідомлення про затримання Протасевича розповсюдив не тільки телеграм-канал Nexta, але й світові ЗМІ - наприклад, Радіо свобода та ВВС.

До речі, Телеграм-канал Nexta і його логотип визнані екстремістськими на території Білорусі.Нагадаємо, співробітниці польського телеканалу “Белсат” отримали вирок про позбавлення волі на два роки з відбуванням покарання в колонії загального режиму. Катерину Бахвалову (псевдонім – Андреєва) і Дарину Чульцову за статтею 342 Кримінального кодексу Білорусі “організація і підготовка дій, що грубо порушують громадський порядок, або активна участь у них “.