08.06.2021, 14:00

Поради садівникам: коли і навіщо викопувати тюльпани

Для викопування тюльпанів є певні причини і терміни
Тюльпани розмножуються дуже швидко. Цікаво, що з бруньок на денці формуються дітки (1-5 шт.). Тому викопувати тюльпани бажано щороку. Без розсаджування тюльпани дрібнішають, і живлення вистачає не усім. Квіти починають хворіти і вироджуватися, інформує Ukr.Media.

Якщо не викопувати тюльпани, вони можуть взагалі припинити квітнення. І замість квітів зростатимуть один великий листок і пара діток. Це відбувається тому, що дітки формуються на денці, і з кожним наступним роком тюльпани опиняються дедалі глибше. Це відбувається доти, поки тюльпанам не вистачає довжини квітконосу, щоб прорости. До речі, якщо у квіток короткі квітконоси — то це означає, що посадили їх неправильно — занадто глибоко!

Щоб не копати клумбу щороку, квітникарі пристосували пластмасові ящики з дірками для овочів. Їх закопують у ґрунт і висаджують у них цибулинки. Ящик не дасть їм заглиблюватися і дозволить розсаджувати тюльпани раз на три-п'ять років, коли діткам стане по-справжньому тісно.Коли викопувати тюльпани

Таке питання часто ставлять садівники. Орієнтовні терміни викопування — коли у школах дзвенить останній дзвоник. А садять їх у квітники, коли дзвенить перший дзвінок. Це орієнтовні терміни. Більш точно визначають, стежачи за станом рослин. Сигналом для викопування цибулинок вважають пожовтіння 2/3 листя.

Коли саджати тюльпани

Перед посадкою їх бажано відсортувати за розміром. Тюльпани будуть набагато краще виглядати, якщо засадити клумбу однаковими за розміром цибулинками.

Перед посадкою досвідчені квітникарі протруюють цибулини у розчині препарату Фундазол, розвівши 20-30 г на 10 л води. Або хоча б у розчині марганцівки. Після цього розкладіть тюльпани у картонні коробки і перші 3-4 тижні зберігайте їх за температури у 20-25 градусів. У цей період формується квіткова стрілка, і якщо буде холодніше або спекотніше за норму, тюльпани можуть не заквітнути. Потім температуру можна знизити до 18-20 градусів.

Важливий момент: тюльпани повинні "відпочивати" у темряві.

Для чого потрібно викопувати тюльпани


забезпечити максимально комфортні умови для закладання квіткових бруньок у молодих цибулинах;

відбракувати хворі і слабкі цибулини та запобігти накопиченню хвороб;

уникнути масового здрібніння цибулин, відбираючи для посадки найбільші, розвинені і сильні;

уникнути утворення безлічі діток, які з кожним наступним роком будуть дедалі
глибше йти у землю;

підтримувати ґрунт у гарному стані, адже тюльпанам необхідна пухка родюча земля. Чим більше живлення припадає на цибулину, тим більшою і кращою буде квітка.
Щасливе Рівне