Масляна кислота – неймовірно корисна речовина для кишечника
Що особливого у масляній кислоті?
Масляна кислота є однією з трьох найпоширеніших коротко ланцюгових жирних кислот (SCFA) у кишечнику, поряд з оцтовою та пропіоновою. Основною перевагою масляної кислоти та інших SCFA для здоров’я є їх здатність забезпечувати клітини товстої кишки енергією. Масляна кислота забезпечує клітинам товстої кишки близько 70% загальних потреб в енергії.
Клітини, що вистилають стінки товстої кишки, називаються колоноцитами. Вони живуть менше тижня, а потім замінюються новими. А для підтримки цього процесу необхідно досить багато енергії. Якщо ж колоноцити не замінюватимуться вчасно, від цього страждатиме не лише травлення, а й імунітет.
Користь масляної кислоти
Ключові корисні властивості бутирату:
• Профілактика захворювань товстої кишки.
• Зниження ризику виникнення запальних процесів.
• «Ремонт» клітин усього організму. Масляна кислота пригнічує ферменти, які згубно впливають на ДНК.
Наявні медичні дослідження показують, що помірне вживання харчових добавок з масляною кислотою не викликає побічних ефектів. Колоноцити поглинають добавки бутирату дуже швидко, а решта кислоти просто виходить з організму разом з продуктами життєдіяльності.
Чому виникає дефіцит масляної кислоти?
Якщо ви не отримуєте достатню кількість клітковини з крохмалистих продуктів у своєму раціоні, велика ймовірність виникнення дефіциту бутирату. Чим більше оброблених продуктів споживає людина, тим менше клітковини потрапляє у її кишечник. В результаті порушується обмін речовин, виникає здуття, діарея, знижується чутливість до інсуліну. І це ще далеко не повний перелік проблем. Багато бутанової кислоти міститься у недозрілих бананах, картоплі, бобових, волокнистих овочах. Але не всі люди їх полюбляють, а хтось не може споживати такі продукти через індивідуальні обмеження. Саме тому такими важливими є харчові добавки, які дозволяють поповнити запаси масляної кислоти швидко й легко.

Гороскоп на 28 липня: спокійний день для важливих рішень і щирих розмов

Понеділок, 28 липня, обіцяє бути спокійним і сприятливим для планування, наведення порядку в думках і житті. Зірки радять не поспішати, а прислухатись до інтуїції та цінувати справжнє спілкування.
переглядів: 50
Кого сьогодні вітають з іменинами і що не можна робити

28 липня, за новим церковним календарем віряни вшановують кількох апостолів з числа 70-ти. Сьогодні також день ангела у багатьох українців. Дізнайтесь, кого привітати, що означають ці імена, і які традиції пов’язані з цим днем.
переглядів: 100
Як приготувати смачні налисники за 10 хвилин: швидкий рецепт для зайнятих

Налисники — це класика української кухні, яку люблять і дорослі, і діти. Зазвичай вони асоціюються з довгим приготуванням, але ми маємо для вас простий та швидкий рецепт, завдяки якому ви зможете приготувати смачні млинці всього за 10 хвилин.
переглядів: 353
День медика: найкращі привітання у прозі

27 липня в Україні відзначають День працівників охорони здоров’я — професійне свято тих, хто щодня рятує життя, лікує і дарує надію. Долучаємося до щирих вітань і дякуємо медикам за їхню віддану працю.
переглядів: 541
Що обіцяють зірки: гороскоп на 27 липня для всіх знаків зодіаку

27 липня — день, коли важливо прислухатись до інтуїції, не квапити події та берегти енергію. Астрологи радять більше відпочивати, менше реагувати на дрібниці та не приймати поспішних рішень. Що саме чекає на кожен знак — читайте у щоденному гороскопі.
переглядів: 308
Реклама