17.07.2021, 15:15

Як правильно доглядати за петуніями влітку

Корисні поради
Петунії не даремно називають королевами всіх квітників. Ці маленькі і яскраві квіти часто є головною прикрасою дачі, тому що цвітуть пишно, а їх незвичайні кольори обов'язково змусять звернути на них увагу, інформує Ukr.Media.

Ще один плюс — петунії починають цвісти вже в травні, а відцвітають чи не останніми. Але доглядати за квітами потрібно правильно, якщо хочете, щоб вони радували вас до самих заморозків.

Так, петунії обов'язково потрібно прищипувати. Виняток становлять низькорослі сорти.

Потім необхідно сформувати і обробити бутони і квіти. Лише після цього петунії можна висаджувати на клумби або в вазони.

До слова, ґрунт для останніх потрібно складати певним чином: торф, пісок, дернова земля, компост. Можна додати комплексне мінеральне добриво в гранулах, яке забезпечить рівномірне живлення рослинам.

З кожним поливом гранули поступово розчиняться, відкривши доступ корисних речовин. Якщо є бажання в ґрунт можна додати гідрогель фракції 2-4 мм.

В міру потреби видаляйте відцвілі бутони, якщо не хочете, щоб петунії втратили свою красу і декоративність. Не забувайте прибирати квітконіжку, тому що в такому разі рослина почне ростити нові квіти, а це дуже енерговитратний процес.

Квіти можна підгодувати фосфором або калієм. Саме ці елементи відповідають за пишність і яскравість.