05.08.2021, 09:00

"Суне циклон Henri": рівнянам слід чекати на грозу і град

Парасолі і гумові чобітки стануть мешканцям Рівненщини у нагоді вже сьогодні, 5 серпня. На Рівненщину насунеться циклон Henri (Генрі), що несе зі собою вкрай дощову і нестабільну погоду.
За даними Рівненського обласного гідрометцентру, 5 серпня очікується мінлива хмарність, помірний короткочасний дощ, гроза. Вітер південно-східний, 7-12м/с. Температура вдень 20-25°.


Основні правила поведінки яких необхідно дотримуватися під час грози:

1. Під час грози, якщо Ви перебуваєте вдома, зачиніть всі вікна та двері, у приміщенні не повинно бути протягу: притягує кульову блискавку.

2. Найкраще ховатись у автомобілі або в будинку із громовідводом. Автомобіль ні в якому разі не можна паркувати під деревами або високими конструкціями, потрібно зачинити вікна авто, бажано опустити/зняти антену, зупинитися і перечекати негоду.

3. Не можна ховатися від зливи під деревом: воно притягує блискавки. Крім того, є небезпека падіння важких гілок, які можуть зламатися під натиском вітру.

4. Уникайте металевих парканів, стін, біля яких ростуть дерева, вуличних ліхтарів, металевих веж, опор електропередач.

5. Якщо Ви опинилися в лісі, не ховайтеся від грози на підвищенні.
Тримайтеся місця, де низькі дерева. Ні я якому разі не бігайте. Дуб, тополя,сосна та ялина найбільш проводять розряд електрики, найменше – верба, клен та кущі.

6. Якщо Ви опинилися в полі, знайдіть заглиблення в землі. Бажано, щоб місце було сухим, адже волога земля сильніше проводить електрику. Не лягайте, краще присісти, щоб мати якомога менше площі прилягання до землі.

7. Якщо у Вас із собою є парасолька, ні в якому разі не розкривайте її, адже металеві прути притягують розряди.

8. Всі електричні прилади є своєрідними приймачами для блискавок. Тому ні в якому разі не користуйтеся ними під час грози, краще їх вимкнути з мережі.

9. Не можна купатися у водоймах під час грози. Якщо Ви на човні і бачите, що наближається негода, намагайтеся якнайшвидше дістатись до берега.

10. Не телефонуйте з мобільного телефону, навіть якщо страшно і хочеться підтримки близьких. Пам’ятайте, що єдиний правильний вчинок – негайно вимкнути телефон, адже є велика загроза влучання блискавки.
Щасливе Рівне