Будуть тішити око влітку: як правильно посадити гладіолуси восени
Вирощування гладіолусів йде завжди за класичною схемою з висаджуванням навесні цибулин і з дотриманням правил догляду за ними протягом сезону. Але можна відступити від класики і посадити квіти восени, робити це можна лише у місцевості з помірним і спекотним кліматом. Висаджені цибулини можуть спокійно перезимувати і навесні, за настання сприятливих умов, піти у зростання і розвиватися набагато швидше та ефективніше, ніж висаджені на початку літа.
Під час посадки восени враховують температурні умови. Якщо гладіолуси висаджені за температури, яка більша за +10° С, вони дадуть паростки, але не будуть квітнути і загинуть за зиму. Щоб милуватися приголомшливими за красою квітами, потрібно висаджувати цибулини за два тижні до настання заморозків.
Висаджування гладіолусів восени гарантує появу стійких і міцних квітів у наступному сезоні. Такі рослини менш схильні до різних захворювань і більш стійкі до ураження шкідниками.
Під час посадки гладіолусів у осінній період краще використовувати бічні бульбоцибулини. Для цього використовують метод посадки цибулинок денцем догори. За такого способу центральна цибулина менше розвивається, а бічні розростаються більше. Також можна використовувати поділ посадкового матеріалу на частки, у цьому випадку цибулинка розрізається на частини, і вони висаджуються у ґрунт.

Існує кілька правил висадки бульб гладіолусів:
бульбоцибулини ріжуть на 3-8 частин, залежно від їх розміру, відповідно до кількості бруньок;
кожна цибулина перед розрізанням ретельно оглядається на наявність хвороб, дефектів і знищується за умови виявлення таких;
здорові цибулини ріжуться на кілька частин, щоб у кожної залишався шматочок денця, обробляються зеленкою або марганцівкою і гарненько просушуються;
за 2-3 дні до посадки саджанці слід обробити стимуляторами зростання.
Перед посадкою необхідно обрати місце для цибулин. Підійде добре освітлене сонцем, з гарно розпушеним ґрунтом і добре підживленим компостом та торфом.
Подальший догляд за висадженими цибулинами здійснюється так само як і за тими, що зберігаються за домашніх умов.
Зазвичай гладіолуси висаджують у ґрунт навесні. Досі ще не траплялися прецеденти загибелі саджанців або їх пошкодження при цьому. Усе залежить від місцевості зростання і природних умов.

"Газмережі" проводить обслуговування у Рівному з тимчасовим відключенням газу

Рівненська філія "Газмережі" повідомляє про проведення планового технічного обслуговування газових мереж у багатоквартирних будинках обласного центру. У зв'язку з необхідністю виконання цих робіт, тимчасово буде припинено розподіл газу за низкою адрес.
переглядів: 198
ТОП-5 ВНЗ Рівненщини за рейтингом "Освіта.ua"

Інформаційний освітній ресурс «Освіта.ua» оприлюднив свіжий рейтинг ТОП-200 ВНЗ України, до якого увійшли п'ять провідних закладів вищої освіти Рівненської області. Розповідаємо про кожен з них, їхні особливості та переваги для майбутніх студентів.
переглядів: 203
Бананова шкірка – секрет пишного саду та кімнатних рослин

Виявляється, звичайна бананова шкірка – це не просто харчові відходи, а справжнє джерело цінних поживних речовин для ваших рослин. Замість викидати її у сміття, подаруйте своїм зеленим улюбленцям неймовірний заряд енергії та здоров'я!
переглядів: 238
16 травня на Рівненщині знову очікуються нічні заморозки

Рівненський обласний центр з гідрометеорології попереджає про збереження небезпечних погодних умов на території області. За прогнозами синоптиків, у ніч та ранок 16 травня очікуються заморозки в повітрі 0..-2º, що відповідає ІІ рівню небезпечності – помаранчевому.
переглядів: 277
Як боротися з яблуневою плодожеркою: найефективніші методи захисту саду

Яблунева плодожерка – один із найнебезпечніших шкідників плодових культур. Крім яблуні та груші, пошкоджує плоди сливи, аличі, абрикоса, черешні, персика і деяких інших культур, але найбільшої шкоди завдає в насадженнях яблуні.
переглядів: 235