02.11.2021, 09:15

Кабінет ректора ХVІ ст. відтворили в Музеї історії “Острозької академії”

Віднедавна в Національному університеті “Острозька академія” можна побачити ще одиy кабінет ректора. Щоправда цей є реконструкцією, яка відтворює інтер'єр кабінету Герасима Смотрицього – першого ректора Острозької академії, який обіймав цю посаду після заснування навчального закладу в 1576 року.
Ідею цієї реконструкції втілили в життя працівники Музею історії НаУОА в рамках проєкту “Острозька академія: 445 років історії вищої освіти в Україні”, що реалізується за підтримки Українського культурного фонду та державного агентства розвитку туризму України. Така новинка є частиною оновленої експозиції Музею про історію університету, зокрема, його першого тематичного розділу, присвяченого історії Острозької академії XVI – XVII ст.«Реконструкція середовища XVI ст. – це крок, завдяки якому експозиційний простір стає цікавішим та атмосфернішим. Ним ми зумисно розриваємо «класничну» лінійну музейну експозицію. Це інший, додатковий формат “подачі” давньої історії академії, який дуже подобається різним категоріям наших відвідувачів», – зазначає Ольга Шляхова, наукова співробітниця Музею:

Реконструкція має на меті дати відвідувачам уявлення про те, яким би міг бути кабінет ученого XVI ст. Водночас вона є платформою для розповіді про основні здобутки острозьких інтелектуалів XVI-XVII ст. Такий підхід до оновлення Музею базується на успішних прикладах подібних експозиційних прийомів у провідних європейських університетських музеях, наприклад, в музеї Ягелонського університету.Відтворення кабінету дозволяє екскурсанту глибше сприйняти та уявити епоху давньої академії. Вдало підібрані елементи декору та створені на замовлення меблі, що виконані з дотриманням ренесансних стилістичних тенденцій, дозволяють “відчути” місцеве інтелектуальне середовище XVI ст. Науковим підґрунтям для реконструкції стали, насамперед, описи Острозького замку 1603 та 1620 років, наукові праці, присвячені історії освіти, життю та діяльності князів Острозьких, історії української культури.Оглянути новинку Музею історії “Острозької академії” можуть всі охочі. Замовити екскурсію можна за телефонами +38 097 660 1280 або +38 093 204 8553. За умов дотримання усіх протиепідемічних вимог, за попереднім записом, найближчим часом відвідати оновлені експозиції Музею історії Острозької академії можна безкоштовно.