13.11.2021, 19:50

Про світ дітям розповість Круасан (+ФОТО, ВІДЕО)

Нещодавно у Рівному презентували нову унікальну інклюзивну серію книжок для дітей.
Проект називається «Маленький Круасан у великому світі».Його створила Всеукраїнська громадська організація людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії» за фінансової підтримки Українського культурного фонду.
Це 7 інклюзивних навчально-пізнавальних видань «Маленький Круасан у великому світі» та сім розвиваючих відео пластилінової анімації.Книги спрямованні на навчання дітей, в тому числі і дітей із інвалідністю, а також покликані сприяти соціалізації, адаптації дітей з інвалідністю до навколишнього середовища, пізнання світу та побуту, вивчення основних правил поведінки у суспільстві, зокрема, правил пожежної безпеки, дорожнього руху, надання першої домедичної допомоги, правил поводження у громадських місцях тощо.До серії книг увійшли історії, пов’язані одним героєм та сюжетною лінією, які покликані сприяти швидкій адаптації дітей до навколишнього середовища.
Над проектом працювали:

Валентина Люліч – авторка текстів;
Олена Медведєва – авторка текстів;
Наталія Качановська – авторка малюнків та ілюстрацій;
Наталія Демедюк – авторка пластилінової анімації, скульпторка-аніматорка;
Ніна Асєєва – редакторка шрифту Брайля, консультантка з інклюзивності та універсального дизайну;
Неля Новачук РОО УТОГ – переклад на жестову мову;
Петро Поліщук – керівник проєкту «Маленький Круасан у великому світі», бібліотекар Рівненської ОУНБ."Це не перший проєкт, який підтримав УКФ, минулого року ми видали книги поезій «Торкнутися слова. Це можливо!», де публікувалися автори з інвалідністю. Нещодавно у нас виникла ідея видати низку книг для ідей. Ми звернулися до митців, які склали команду нашого проекту", - говорить Петро Поліщук.Робота над книгами захопила авторів:

"Робота була непростою, але я думаю, що вона вдалася. Тексти, впевнена, були цікаві", - розповідає Олена Медведєва.

"Цікава була робота над такими книгами, для дітей складно писати – це дуже чесна аудиторія. А тут треба було створити тексти не тільки для звичайних дітей, але й для малечі, які мають вади здоров’я. Це цілий своєрідний курс з написання подібних книжок. Дякую, що мене долучили до команди, дали можливість творити для дітей. Коли я писала, я писала ніби в тілі дитини, намагаючись уявити, як діти сприймають світ. Дякую усій команді за таку плідну співпрацю", - говорить Валентина Люліч.
Загалом побачило світ 7 книг по 70 примірників.
«Круасан-офіціант»
«Круасан-пішохід»
«Круасан-спортсмен»
«Круасан-рятувальник»
«Круасан-лікар»
«Круасан-модник»
«Круасан-чепурун»

Вони надійдуть в школи для незрячих дітей, обласні бібліотеки та реабілітаційні центри.
Щасливе Рівне