11.12.2021, 13:50

На дорогах Рівного - ожеледиця. 7 порад для водіїв

Рівненські синоптики прогнозують на найближчі дні мокрий сніг і дощ. Так, через зниження температури на дорогах Рівненщини спостерігатиметься ожеледиця. Особливо слизько на тих вулицях, які комунальні служби ще досі не розчистили. Водіїв та пішоходів закликають бути уважними.
У зв’язку з погіршенням погоди, водіїв просять обирати помірну швидкість, дотримуватись дистанції між транспортними засобами та по можливості утримуватися від використання автомобіля. Водночас, пішоходів також закликають бути уважними й обережними.


Що робити автомобілістам, якщо на дорозі ожеледиця (поради від ДСНС)

- Головна помилка водія на слизькій дорозі – різкі рухи. При занесенні автомобіля на дорозі ні в якому разі не потрібно тиснути на гальмо.

- Варто гальмувати переривчасто, це дасть можливість вашій машині вирівнятися, вийти з невеликого заносу.

- Завжди будьте готові увімкнути нижчу передачу: гальмування двигуном при ожеледі є дуже ефективним.

- Ніколи не їдьте в ожеледь на нейтральній передачі і тим більше не гальмуйте на ній.

- Заздалегідь знижуйте швидкість руху, наближаючись до зупинок громадського транспорту та пішохідних переходів.

- Пам'ятайте, що пішохід також йде слизькою дорогою і не може швидко зупинитися. Не слід подавати звуковий сигнал, особливо поблизу пішохода – він може послизнутися і впасти в безпосередній близькості від автомобіля. Будьте особливо уважні до дітей, вагітних жінок і пішоходів похилого віку.

- Слизька дорога не прощає несподіванок, тому інші водії заздалегідь повинні знати про ваші наміри. Завчасно вмикайте вказівники поворотів, а якщо вам потрібно знизити швидкість або зупинитися – заздалегідь поблимайте стоп-сигналами.