Чому вода стає святою?
Освячена вода використовується під час Таїнства хрещення людини, при освяченні храмів та всіх богослужбових предметів, а також при освяченні будинків та ін. Святою водою окроплюють вірних, її вживають для уздоровлення, шанують як святиню. Чому саме через цю речовину ми отримуємо животворчу і зміцнюючу силу?
Глибокий символічний зміст освяченої води можна пояснити, виходячи із того значення, яке вона відіграє в житті Божого творіння: вода є матеріальною основою життя, без неї неможливе життя ані рослин, ані тварин, ані самої людини. Ще одна її важлива фізична властивість: вона очищує. В таких міркуваннях бачимо і богословський зміст символу: водою руйнується стара людина, дарується очищення і підтримується життя нової людини у Хрещенні.
Святою водою називають звичайну за походженням воду (колодязну, джерельну, озерну, річкову, водопровідну, очищену, питну), яка через звершення спеціальних молитов (Чину освячення), завдяки благословінню Божому і благодаттю Святого Духа освячується. За вірою людини Господь, зокрема і через освячену воду, творить чудеса – зцілює і очищує, насамперед від духовної скверни, пристрастей, зла. Свята вода – та, що несе Світло Божої благодаті.
Водосвяття є мале і велике. З нагоди святкових днів та за потребою вірян Церква звершує молитви на освячення води за малим Чином. А виключно напередодні та у саме свято Богоявлення – звершується Чин великого освячення води. Ця вода зветься агіасмою (від грец. ἁγίασμα – «святиня»).
Чин великого освячення води ми звершуємо на спогад про подію Хрещення Господнього, коли Спаситель зійшов у води Йордану як людина, тілесно, щоби взяти на Себе гріхи людства і дарувати нам через Хрещення можливість оновитися, спастися. Освячуючи воду, ми просимо у Господа подати через неї благословіння й оновлення для нас самих, для навколишнього світу.
Тому ми з благоговінням приймаємо окроплення освяченою водою від священнослужителів, споживаємо цю воду на благословення собі, окроплюємо нею наше житло. Адже ми отримуємо це благословення й очищення не від води як фізичної речовини, не від якоїсь безособової «енергетики» – але просимо й отримуємо благословення від Бога. А вода знаменує зовнішньо, видимо те, що звершується внутрішньо, духовно – але аж ніяк не навпаки!
Тому, святкуючи Богоявлення, важливо прийти на богослужіння, помолитися, взяти участь у Таїнстві Євхаристії, а не лише прийти «за святою водою». І допомагатиме освячена вода у зціленні духовних та тілесних хвороб, допоки у наших серцях житиме непохитна віра в Триєдиного Бога – Отця, і Сина, і Святого Духа.
Завтра у Рівному плестимуть шкарпетки для Захисників України
Вихідні, 28 та 29 грудня можна буде з користю провести у Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці.
переглядів: 192
За скромністю Захисника ховається відвага
Сергію лише 50, але усі називають “Старичком”. Цей скромний чоловік 26 років пропрацював слюсарем на Рівненській АЕС. Побратими кажуть, що за цією скромністю ховається відвага.
переглядів: 215
Сьогодні вшановують Собор Пресвятої Богородиці: що це за свято?
На другий день святкування Різдва Христового особливим чином вшановують Пресвяту Богородицю, Матір нашого Спасителя. Прославляють Її соборно, тобто спільно, всі разом, єдино.
переглядів: 414
Романтичне Різдво: у Рівному військовий освідчився коханій зі сцени театру
Вчора, 25 грудня, вистава «Скрудж. Різдвяна історія», яку грали на сцені Рівненського обласного академічного українського музично-драматичного театру, закінчилася несподівано і приємно. Після закінчення дійства вийшов чоловік у військовій формі. З несподіваною і приємною місією.
переглядів: 537
Знаки Зодіаку, на яких чекає успіх у 2025 році
2025 рік обіцяє бути знаковим для деяких знаків Зодіаку, яким зірки пророкують яскравий успіх у різних сферах життя
переглядів: 525